Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ocak 2019, Cuma 13:50
banner

Rauf Denktaş, RDÜ'de düzenlenen etkinlikle anıldı

Rauf Denktaş, RDÜ'de düzenlenen etkinlikle anıldıKurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş, ölüm yıldönümü çerçevesinde Rauf Denktaş Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte anıldı.
Paylaş  
13
12
14
0

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’yla başlayan etkinlikte, Üniversite Kurucu Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak açılış konuşmasını gerçekleştirdi

Etkinlik, Rauf Denktaş’ın oğlu, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın konuşmasının ardından sinevizyon gösterimi ve Rauf Denktaş’ın yakın mesai arkadaşlarının anılarını anlattıkları konuşmalarla devam etti.

Rauf Denktaş’ın BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmanın gösterimi ve gençlere verdiği mesajın gösteriminin ardından program sona erdi.

BIÇAK

RDÜ Üniversitesi’nin adına yaraşır bir eğitim, öğretim, araştırma ve topluma hizmet vermesinin toplum tarafından kendilerinden beklendiğini kaydeden Rektör Bıçak, üniversitenin kuruluş amacının Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın adını yaşatmak ve gençlere onun idealleri ile düşüncelerini aktarmak olduğunu vurguladı.

Üniversite hakkında katılımcılara bilgiler aktaran Prof. Dr. Bıçak, Rauf Denktaş Üniversitesi’nin adına yaraşır bir şekilde yoluna devam ettiğini belirtirken, kaliteli ve nitelikli eğitimin kendileri açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

Bıçak sözlerini Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ı saygı ve özlemle andığını belirterek tamamladı.

SERDAR DENKTAŞ

Rauf Raif Denktaş’ın oğlu Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanı’nın rakiplerine karşı dahi insanca ve onların da bu ülkenin birer insanı olduklarını bilerek son derece yumuşak yaklaşımlarda bulunduğunu söylerken, bazı sıkıntılı dönemlerde ise yaptığı bir espri ile ortamı yumuşattığını kaydetti.

Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanının, mücadele arkadaşları ile birlikte bu ülkenin geleceği için çok büyük katkılar ortaya koyduğunu sürekli anlamaya çalışmak gerektiğini vurgularken, “Bunu anlamakla da kalmayıp, günlük yaşamımıza yansıtmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“Hem bir evladı hem de Cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde bir bakanı olarak kendisiyle çalışma fırsatı elde ettim” diyen Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanını kaybettikleri günden itibaren ondan öğrendiklerini ve düşüncelerini, hayatının her anında, özellikle de en sıkıntılı günlerde aklına getirip günümüze uyarlayarak hayata geçirdiğini kaydetti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kıb-Tek yönetiminde değişiklik! Yeni başkan Muharrem Saygılı
image Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu yönetimine yeni atamalar gerçekleşti.
İspanya'dan getirilen yolcu körükleri Mağusa Limanı'nda
image Ercan Havaalanı'nda kullanılmak üzere dokuz adet uçak yolcu körüğü Mağusa Limanı'na getirildi
Akıncı, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu ile Aturjet üyeler...
image Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET)  Başkanı Delal Atamdede ile FIJET/ATURJET KKTC Üyesi Prof. Dr. Olgun Çiçek de yer aldı.