Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ocak 2019, Cuma 14:45
banner

Emekli Astsubaylar Derneği: "Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş, ebediyen kalplerimizde yaşayacak"

Emekli Astsubaylar Derneği: Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş, ebediyen kalplerimizde yaşayacakKKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Esen Ömürlü, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın ölümünün 7. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Paylaş  
13
12
13
0

Ömürlü mesajında, “Kıbrıs Türkünü, İngiliz sömürge dönemindeki cemaat statüsünden alarak, KKTC devletini özgür ve egemen bir halk statüsüne kavuşturan, inançlı, mücadeleci, büyük devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf R. Denktaş’ı ölümünün 7. yıldönümünde özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. Rahmetli Rauf R. Denktaş sadece Kıbrıs Türk halkı için değil, bağımsızlık mücadelesi veren tüm Türki devletler içinde mücadeleci özellikleri ve kararlılığıyla, yaşamı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Bu nedenledir ki; onun kaybına, tüm Türk dünyası gözyaşı dökmüş, yas tutmuştur” dedi.

Ömürlü mesajında ayrıca şunları dile getirdi:

“Ne mutlu bizlere ki bugün KKTC devletinin çatısı altında, egemen ve özgür bir halk olarak, Anavatanımız Türkiye’nin garantörlüğü, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığının caydırıcı gücü altında, huzur ve güven içerisinde yaşıyoruz. Kurucusu olduğu KKTC devleti bizlere bıraktığı en büyük mirastır, fazilettir. Her şart altında, bu kutsal emanete Kıbrıs Türk halkı olarak sahip çıkacak, egemen varlığımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Bizlere bu günleri yaşatmak uğruna, canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Kurucu cumhurbaşkanımız, sizin önderliğinizde kurulan KKTC devletini  sonsuza kadar yaşatmak, bizler için bir namus borcudur. Ebediyen kalplerimizde yaşayacaksınız. Sizi rahmetle anar, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliriz.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar: "KKTC devleti şaka için kurulmadı"
image Başbakan Ersin Tatar, KKTC'yi güçlendirmek ve kalkındırmak, Kıbrıs Türk halkına refah sağlamak, bu topraklardaki hak ve çıkarları korumak için mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti. Tatar, "KKTC devleti şaka için kurul...
Gürcafer: "Kavga çıkarmayı meziyet sayanlar süreci havaya uçurdu"
image Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgeleri için yürütülen imar planı çalışmalarının, kavga çıkarmayı meziyet sayan bazı kesimlerin davranışları nedeniyle ...
Yüksek İdare Mahkemesi, Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi ile ilgili ...
image Yüksek İdare Mahkemesi, Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaiçi Bölgesi Geçiş Süreci Emirnamesi'nde, vize işlemlerinin tamamlanması süreleri ile alakalı yapılan bir değişiklik hakkında ara emri aldı.