Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ocak 2019, Cuma 17:03
banner

Akıncı: "Guterres'in Kıbrıs konusuna daha fazla ilgi göstermesini bekliyoruz"

Akıncı: Guterres'in Kıbrıs konusuna daha fazla ilgi göstermesini bekliyoruzCumhurbaşkanı Akıncı, BM Barış Gücü Misyon Şefi Spehar ile ilgili görüşmesi hakkında açıklama yaparak, “sayın Spehar’a önümüzdeki süreçte BM Genel Sekreteri Guterres’in Kıbrıs konusuna daha fazla ilgi göstermesini beklediğimizi ilettik” ifadelerini kullandı.
Paylaş  
2
2
2
0

Kıbrıs Postası

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü Misyon Şefi Elizabeth Spehar ile ilgili görüşmesi hakkında açıklama yaparak, “sayın Spehar’a önümüzdeki süreçte BM Genel Sekreteri Guterres’in Kıbrıs konusuna daha fazla ilgi göstermesini beklediğimizi ilettik” dedi.

“GENEL SEKRETERE MESAJIMIZ: EŞİT BİR ÇÖZÜM İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ”

Spehar’ın New York’ta yapacağı temaslar görev süresinin durumu ile ilişkili olarak, bilgilendirme toplantıları şeklinde olsa da Guterres ile buluşacağını işaret eden Akıncı, “Genel Sekretere mesajımız; “Biz Kıbrıs’ta adil ölçüde bugüne kadar var olan mutabakatlara sadakat içerisinde eşit bir çözüm için uğraş veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÇÖZÜM ÇABALARINA EN BÜYÜK DARBE; SİYASİ EŞİTLİĞİN İÇSELLEŞTİRİLMEMESİ”

Uzun zamandır, Kıbrıs Türk halkının siyasi eşitliğini içselleştirememiş davranışların sergileniyor olmasının kabul edilemez olduğunu ve Kıbrıs’taki çözüm çabalarına vurulacak en büyük darbe olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Akıncı, “Genel Sekreterin bu konudaki hassasiyetlerimizi bilmelerini istiyoruz” diye konuştu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
2
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Besim, Kıbrıs Postası'nın haberi üzerine açıklama yaptı: "Tifüs salgını ya da...
image Sağlık Bakanı Filiz Besim, BRT'de yayınlanan #burasıönemli adlı programda, Kıbrıs Postası'nda dün manşetten yayınlanan "Tifüs teşhisleri endişelere neden olurken Bakanlık bihaber!" haberi üzerine açıklama yaptı.
Meclis komitesi, 3 yasa tasarısını ele aldı
image Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, bugün saat 09:00'da toplanarak, gündeminde bulunan, "Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Yasa Tasarısı"nın madde madde görüşmesine devam etti.
Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na artık tek telefondan ulaşılacak
image Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı telefon santral sisteminin yenilendiği ve Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na pazartesi gününden itibaren tüm ülke genelinde "600 01 01" numaralı telefondan ulaşabileceği bildirild...