Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Ocak 2019, Cumartesi 15:38
banner

UKÜ'de "Matematik, Fizik ve Elektronik ne işimize yarar?" konulu seminerde temel bilimlerin etkileri irdelendi

UKÜ'de Matematik, Fizik ve Elektronik ne işimize yarar? konulu seminerde temel bilimlerin etkileri irdelendiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı Bilgisayar Bilimleri Kulübü tarafından düzenlenen seminerde konuşmacı Ahmet Bilgen, temel bilimlerin mühendislik alanındaki etkisini öğrencilere aktardı.
Paylaş  
11
11
11
0

UKÜ'den verilen bilgiye göre, Ahmet Bilgen, “Matematik, Fizik ve Elektronik Ne İşimize Yarar?” konulu seminerde yazılımcı olma hedefiyle hareket eden ancak ne yapacağını bilmeyen öğrencilerin iş hayatında neler yaptığını, neleri başarabildiğini ve başaramadığını açıkladı.

Öğrencilerde temel bilimlerin kullanım alanlarının kısıtlı olduğuna dair bir algının olduğuna dikkat çeken Bilgen, endüstride karşılığı öğrenmeyi öğrenmek olan matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi bilimlerin teknoloji açısından kırılma noktası yaşadığını ifade etti. Temel bilimlerle teknolojinin birleştiğini belirten Ahmet Bilgen, bu alanlarda yapılan kariyer basamaklarının öneminin de arttığını dile getirdi.

Temel bilimlerin yazılım veya mühendisliğin herhangi bir alanında uygulamaya geçildiği zaman hem analitik düşünce hem de  temelinde neyin nasıl çalıştığını ve belli başlı kavramların algılanmasında önemli bir rolü olduğunu kaydeden Bilgen, bu bilimlerin sektördeki faydalarını açıkladı. Temel bilimler olmadan da ürün elde edilebileceğini ancak yapılan ürünün nasıl çalıştığının bilinemeyeceğini ifade eden Ahmet Bilgen, bu sorunu çözmekte temel bilimlere başvurmak gerektiğini vurguladı.

UKÜ Bilgisayar Kulüp Başkanı Emre Tüfekçi, genel olarak bütün mühendisliklere hitap eden, birçok yönden faydalanılabilecek bir seminer gerçekleştirildiğini kaydederek, Türkiye’nin yazılım sektörü ve geleceği hakkındaki bilgilerle Ahmet Bilgen’in öğrencilere ışık tuttuğunu ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ersan Saner UBP'nin yeni Genel Sekreteri!
image Taçoy'un UBP Genel Sekreterliği'nden istifa etmesinin ardından, UBP yeni Genel Sekreterini seçti. Oylamayı 75 oyla Ersan Saner kazandı ve UBP'nin genel sekreteri oldu.
Maliye Bakanı Amcaoğlu, Türksat heyetini kabul etti
image Maliye Bakanı Amcaoğlu, Türksat Direktörü ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Cumhurbaşkanı Akıncı gazetecilerin sorularını yanıtlayacak
image Cumhurbaşkanı Akıncı, yarın basın toplantısı düzenleyecek.