Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Ocak 2019, Çarşamba 16:55
banner

YDP, KTÖS ve Elcil'i ihbar ediyor

YDP, KTÖS ve Elcil'i ihbar ediyorYeniden Doğuş Partisi 28 Ocak 2019 tarihinde KTÖS adına Genel Sekreter Şener Elcil’in tarafından yayınlanan bildiri ile ilgili yarın polise şikayet dilekçesi sunacak ve kamu davası açılmasını talep edecek.
Paylaş  
5
6
5
5

KTÖS adına Şener Elcil, yayınladığı bildiride Türkiye’nin Adanın %38'ini işgal ettiğini, Cenevre sözleşmesine aykırı olarak Adaya nüfus taşıdığını, Kıbrıslı Türklerin soyadını zorla değiştirdiğini, 1983 te ayrılıkçı bir devlet kurdurduğunu söyleyerek , Türkiye’nin Adanın kuzeyinde etnik temizlik yaptığını iddia etmişti.

YDP Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz ise bu ifadelerin Fasıl 154’ün 48. Maddesi ile aynı yasanın 68. Maddesine aykırı olduğunu ve suç unusuru taşıdığını söylemişti.

Fasıl 154’un 48. Maddesi; “KKTC’de çeşitli toplum ve halk sınıfları arasında garaz ve düşmanlık yaratmak”, “KKTC vatandaşları arasında huzursuzluk ve itaatsizlik yaratmak” konularını içerirken, 68. Madde; “Yabancı devlet yetkililerine hakaret” konularını içeriyor.

YDP, Genel Sekreter Turan Büyükyılmaz başkanlığında bir ekip ile birlikte yarın saat 10.30 ‘da Lefkoşa Adli Şubeye giderek şikayet dilekçesini verecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
14
 
2
 
12
 
2
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
0
4 Şubat 2019, Pazartesi
Memduh         - Lefkosa
Allah allah,ne zamandan beri pontonlar, Ortodoks Kumanlar KKTC'ye yerlesmis de haberimiz yok?

4 Şubat 2019, Pazartesi
Bekir         - Magusa
Dursun gardas,senin kokenin ne acaba Laz,Gurci,Ermeni,rum,ne diyosun?Yasadigin,misafiri oldugun cografyanin insanlarina saygili ol biraz.

1 Şubat 2019, Cuma
Dursun         - Gazimagusa
Archi Ivanov Moscow

Senin atalarını bu adaya kim nezaman nerden alıp yerleştirdi acaba kökenin neresi senin. Kıbrıs türkünün tarihi nezamana dayanıyor.
Senin türk olma olasılıgın ne kadar acaba

31 Ocak 2019, Perşembe
Ferit         - Lefkosa
Cok komiksiniz beyler.Esas ihbar edilmesi gereken Zartoglu'nun nasil vatandaslik aldigidir.Hodri meydan

30 Ocak 2019, Çarşamba
Archi Ivanov         - Moscow
wSener Elcil kibrisli turklerin kalbinde,aklinda olani yazdi.. Siz sayin Akinciya yersiz girisde bulunuyorsunuz,ama Akinci savciliga bas vurmuyor. Dogru soyleyeni,yazani yedi koyden kovarlarmis...Elcil devil de siz bu tutumunuzla kibrislilari kibrislilara muzevirlemekle donusu olmayan ikilik korukluyorsunuz...Yahu kibrisli turklerin soyledikleri,yazdiklari hosunuza gitmiuorsa sizi kimse zorla kibrisda tutmuyor...Siz ulkemde agzimi kapatmak,elimi oynatmamai istiyorsunuz. Bu dagdan gelen bagdakini kovuyor gibi oluyor!!!!!

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tohumluk materyali hazırlama hizmetine devam edilecek
image TÜK, tohumluk materyali hazırlama hizmetine devam edileceğini duyurdu.
Bakanlar Kurulu toplantısı 6 saat sürdü: Açıklama yapılmadı
image Yaklaşık 6 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapılmadı.
İkamet izinsiz 2 kişi tutuklandı
image Suçla operasyonel mücadele çalışmaları sonucunda ikamet izinsiz 2 kişi tutuklandı.