Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Şubat 2019, Pazar 13:42
banner

KAR-İŞ, Milli Eğitim Bakanlığı'nı ziyaret etti

KAR-İŞ, Milli Eğitim Bakanlığı'nı ziyaret ettiKamu Araçları İşletmecileri Birliği ( KAR-İŞ) yeni yönetimi ilk ziyaretini Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’e yaptı.
Paylaş  
1
2
1
0

KAR-İŞ yönetimi Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’i ziyaret ederek sektördeki sıkıntıları masaya yatırdı.

Ziyarette KARİŞ Başkanı Beksan Bekir Akandere kısa vadede ve ivedi olarak aşılması gereken konulardan bahsetmesinin yanı sıra, uzun vadede öğrenci taşımacılığının hangi kriterlerde yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme yaptı. Öğrenci taşımacılığı hakkında birçok usulsüzlüklerin olduğu yönünde çıkan haberler hakkında da konuşma yapan Akandere,  “kesinlikle usulsüzlükleri  savunmuyoruz savunmayacağız, bizim derdimiz at izi ile it ayak izinin ayırt edilmesidir yönünde oldu. Ayrıca şu ana kadar hiçbir sözleşmenin yenilenmediğini ve acilen artı olarak 2018-2019 Eğitim yılına ait sözleşmelerin yapılması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Yeni yönetimin yaptığı ziyaretten memnun kalan Bakan Özyiğit, taleplerin hemen yerine getirilmesi için tüm öğrenci taşıma dosyalarının kar-iş ten onaylanarak, sureci hızlandırmak için  Bakanlığa iletilmesini istedi. Ayrıca Perşembe tekrar görüşmek için karşılıklı randevu verildi.

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Yeni vatandaşlık yasa tasarısı, çalışma iznine dayalı vatandaşlık başvurusunu...
image İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, vatandaşlık yasa tasarısıyla ilgili detayları paylaştı.
Baybars: "Yurttaşlık bir hak değil bir lütuftur... Aidiyet bağı gelişmiş olma...
image İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, vatandaşlık ve istisnai yurttaşlık konusunda konuştu.
Baybars: "Nüfus konusunda netiz... Nüfusumuz 374.299..."
image İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, BRT'de yayınlanan Basın Odası programında vatandaşlık ve nüfus konusundaki soruları yanıtladı.