Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Şubat 2019, Salı 15:47
banner

Özyiğit: "Üniversite izinleri için gerekli prosedürler var, ayrıcalık yapılmıyor"

Özyiğit: Üniversite izinleri için gerekli prosedürler var, ayrıcalık yapılmıyorMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Özyiğit, ülkede yüksek öğretimde gelinen noktanın ülke ekonomisine olan katkısından bahsederek üniversite izinlerinin verilmesi noktasında da ayrıcalık tanınmadığını belirtti.
Paylaş  
1
2
1
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, eğitimin bir ülkenin geleceğini şekillendiren bir yapı olduğuna işaret ederek, her alanda sürekli eğitime ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Eğitimin planlı bir şekilde yapılıp desteklenmesinin önemine işaret eden Özyiğit, eğitimde en önemli noktaya gelinen üniversitelerin ülkenin sosyo-ekonomik gelişimi ve kültürel yapısına ciddi katkılar sağladığını söyledi.

Üniversitelere yapılacak yanlış bir adımın herkesi üzeceği, bu sebeple de atılacak her adımın iyi düşünülmesi gerektiğine işaret eden Özyiğit, ülke üniversitelerini daha cazip hale getirmek için daha fazla ve el birliği ile çalışılması gerektiğini belirtti. 

Üniversite izinleri konusuna işaret eden Özyiğit, “YÖDAK izin vermedi, bakanlık izin verdi” yönündeki eleştiriler için, göreve geldikleri günden bu yana üniversite açma izni vermediklerini, önceki başvuruları da titizlikle incelediklerini aktardı. 

Özyiğit, “Netkent Üniversitesi” ile ilgili iddiaları da yanıtlayarak, YÖDAK’ın Aralık ayında izin için aldığı bir ara emri kararı olduğunu, ülkede bir üniversite kurulması için gerekli tescillerin yapılıp başvurulması ve prosedürlerin yerine getirilmesi gerektiğini aktardı. 

Özyiğit, kendisine göre ya prosedürün tamamlanması ya da altının doldurulması gerektiğini, ancak, bu konuda yargının aldığı bir karar olduğunu ve bakanlığın da yargının bu kararına saygı duymak durumunda olduğunu kaydetti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tohumluk materyali hazırlama hizmetine devam edilecek
image TÜK, tohumluk materyali hazırlama hizmetine devam edileceğini duyurdu.
Bakanlar Kurulu toplantısı 6 saat sürdü: Açıklama yapılmadı
image Yaklaşık 6 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapılmadı.
İkamet izinsiz 2 kişi tutuklandı
image Suçla operasyonel mücadele çalışmaları sonucunda ikamet izinsiz 2 kişi tutuklandı.