Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Şubat 2019, Salı 15:55
banner

Çavuşoğlu: "Bu gidişle üretilen sütler Mart ayında hükümetin elinde kalacak"

Çavuşoğlu: Bu gidişle üretilen sütler Mart ayında hükümetin elinde kalacakUBP Milletvekili Nazım Çavuşoğlu, “Üretimin Sorunları” konusunda yaptığı Meclis konuşmasında, üretici giderlerinin yükseltilmeye devam ettiğini, bu gidişle Mart ayında sütün hükümetin elinde kalacağını ifade etti.
Paylaş  
1
2
1
0

Üreticinin feryat içinde olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, hükümet kanadının ise bu insanları sabırlı olma konusunda bir şekilde ikna ettiklerini söyledi. 

Sorunların devam ettiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, bu sorunların bir şekilde geçiştirildiğini ve geldiğimiz bu aşamada sürecin tıkandığını ileri sürdü. 

2019 yılında süt fiyatları konusunda ne yapılacağını soran Çavuşoğlu, süt üreticilerine uygulanan kotanın 2 tona çıkarıldığını, süt üreticilerine 2 tondan 4 tona, 4 tondan 6 tona ve sonrasına verilecek desteğin farklı olduğunu, bu desteğin hesaplanmasında sıkıntılar olduğunu kaydetti. 

Mevcut şartlarda üreticinin devam etmesinin mümkün olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, giderlerin yükseltilmemesi yönündeki uyarılarının dikkate alınmadığını, bu gidişle Mart ayında sütün hükümetin elinde kalacağını söyledi. 

Çavuşoğlu, kaşar ve hellime ihracat teşvik priminin yükseltilmesi gerektiğine de değinerek, Doğrudan Gelir Desteklerinin Şubat ayında hala açıklanmamış olmasını da eleştirdi. 

Çavuşoğlu, küçükbaş hayvan alımından TÜK vazgeçtiyse bunun açıklanması gerektiğine işaret etti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Kıbrıs Türk halkının yok sayıldığı tüm siyasetlerin başarısızlıkla sonuçlanm...
image Meclis Başkanı Uluçay, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle resepsiyon verdi... Resepsiyonda konuşan Uluçay, “Kıbrıs Türk halkının yok sayıldığı, haklarının gasp edildiği, eşitliğinin göz ardı edildiği tüm si...
20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı... Atatürk Anıtı'nda tören yapıldı
image 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda tören yapıldı.
Tatar: "Tüm şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize şükranlarımı sunarım"
image Başbakan Ersin Tatar, sosyal medya hesabı üzerinden 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Tatar, "Tüm şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize şükranlarımı sunarım" dedi.