Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Şubat 2019, Salı 18:26
banner

UBP Milletvekili Aytaç Çaluda: "Hükümet Lefke'nin ilçe olduğunu unuttu"

UBP Milletvekili Aytaç Çaluda: Hükümet Lefke'nin ilçe olduğunu unuttuUBP Milletvekili Aytaç Çaluda, bugün meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, hükümetin Lefke'ye gerekli ilgiyi göstermediği eleştirisinde bulundu.
Paylaş  
1
2
1
0

Çaluda, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Sağlık alanından bahsedecek olursak Cengiz Topel Hastanesi’nin bir hastane yerine bir sağlık ocağı gibi hizmet verdiğini söyleyebilir. Hastanede kadın doğum doktoru bulunmamaktadır ve kadın doğum bölümü de kapatılmıştır.

Ulaştırma alanında Lefke-Güzelyurt anayolu halen tamamlanmamıştır. Ara emri alınan yerlerin haricindeki diğer kısımlar, mahkeme süreci bitene kadar tamamlanabilir diye düşünüyorum.

Şehirleşme alanında bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının da önerilerini alarak Gemikonağı betonlaşmadan önce derhal bir emirname çıkarılmalıdır. Çünkü imar planı çalışmalarının çok daha uzun süreceği görülmektedir.

Çevre alanında ciddi bir felaket olan ve bölgenin gelişmesinin önündeki en büyük engel olan CMC atıklarının temizlenmesi hususunda hiçbir adım atılmamıştır. Denizdeki ve karadaki canlıları olumsuz etkileyen bu çevre kirliliğinin bir an önce ortadan kaldırılmasını istiyoruz.

Kamusal alanda Lefke’nin ilçe olduğu unutulmuş ve Lefke ilçesi için bütçe dahi ayırılmamıştır. Bütçe sıkıntısı bahane edilerek bırakın devlet dairelerinin açılmasını, şematik yapısı dahi dizayn edilmemiştir. En önemlisi de suç oranının giderek arttığı bölgemizde bir polis müdürlüğünün kurulması için hiçbir adım atılmamıştır. Kısacası 4’lü hükümet, Lefke’nin ilçe olduğunu unutmuştur"


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tohumluk materyali hazırlama hizmetine devam edilecek
image TÜK, tohumluk materyali hazırlama hizmetine devam edileceğini duyurdu.
Bakanlar Kurulu toplantısı 6 saat sürdü: Açıklama yapılmadı
image Yaklaşık 6 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapılmadı.
İkamet izinsiz 2 kişi tutuklandı
image Suçla operasyonel mücadele çalışmaları sonucunda ikamet izinsiz 2 kişi tutuklandı.