Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Şubat 2019, Çarşamba 10:46
banner

İskele eski Kaymakamı 2 ay hapis cezası aldı! Yakınları mahkeme binası önünde protesto etti

İskele eski Kaymakamı 2 ay hapis cezası aldı! Yakınları mahkeme binası önünde protesto ettiİskele eski Kaymakamı Yılmaz hakkındaki dava bugün görüldü. Yılmaz, 2 ay hapis cezası aldı.
Paylaş  
10
11
10
4

Kıbrıs Postası

İskele eski kaymakamı Kemal Yılmaz görevindeyken mahkeme kararına uymadığı için aleyhine getirilen dava, bugün İskele Kaza Mahkemesi’nde görüşüldü.

Yılmaz hakkındaki dava bugün karara bağlanarak, 2 ay hapis cezası kararı alındı.

Mahkemenin kararını Yılmaz’ın ailesi ve yakın çevresi alkışlarla ve “adalet öldü” sloganlarıyla protesto etti.

Yılmaz’ın annesi karar sonrası fenalık geçirdi.

Karar sonrası oluşan kargaşaya polis müdahalede bulundu.


Mahkemenin kararı öncesi Yılmaz'a destek vermek adına mahkeme binası önünde Karpaz halkının yanı sıra UBP milletvekili Dursun Oğuz, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, Mağusa eski kaymakamı Dürdane Acı, UBP milletvekili Yasemin Öztürk, UBP milletvekili Resmiye Canaltay bulunuyordu.

NE OLMUŞTU?

İskele eski kaymakamı Kemal Yılmaz görevindeyken mahkeme kararına uymadığı için aleyhine getirilen dava, İskele Kaza Mahkemesi’nde görüşüldü.

Edinilen bilgiye göre, Yılmaz, Dipkarpaz’daki bungalovların yıkılması ile ilgili hakkında getirilen davayı kabul etmişti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
0
 
6
 
12
 
0
 
4
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
27 Şubat 2019, Çarşamba
Hasan         - Girne
Yargının kararları da sorgulanmaya başladı.Hem de Irkcılığa bağlanarak
Ne günlere geldik.

23 Şubat 2019, Cumartesi
Hasan         - Girne
Hani ADALETSİZLİK ve IRKCILIK yapıldı diye mahkemenin kararına tepki gösteriyor ya bir kısım vatandaşımız,ağlayım mı güleyim mi şaşırdım.
Kıbrıslı Türkler'in bir kısmı eşdeğerine bile mal alamayıp uzaktan bakarken,bu göçmen kardeşlerimiz dağıtılan yüzlerce dönüm arazi,bağ, bahçe ve evi, karşılıksız olarak tasarruflarına alırken , adalet da vardı, ırkcılık da yoktu.Ama şimdi var!!!
E insaf .
Adresiniz yanlış.Mahkeme ve yargıçlara isyan etmeyin,onlar görevlerini yaptılar.İsyan etmeniz gereken o kıymetli Kaymakam'ın mahkeme emrini geçiktirmesine ve hapse girmesine neden olan siyasileri, dönemin bakanlarını, bulun onların kapısına gidin.Onlardan hesap sorun.

20 Şubat 2019, Çarşamba
SALIH         - ISKELE
BU BIR DERS OLSUN ARKADASLAR KIMSE KANUNLARIN USTUNDE DEGILDIR.BILEREK SUC ISLEYENLER CEZALARINI CEKECEKTIR ARTIK.YASA NE DIYORSA ,ONU UYGULAYACAKSINIZ.INSALLAH ARKASI GELIR.

20 Şubat 2019, Çarşamba
Feridun kemal         - Magusa
Yazik. Ahali evinden atilmadi ekmeginden edilmedi diye ceza.sosyal devlet

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Burcu: "Akıncı'nın açıklamaları fazlasıyla net, yalan yanlış söylemlerle gerç...
image Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, son günlerce Cumhurbaşkanı Akıncı’nın MTG-Nea Salamina maçına katılmaması ve ardından yaptığı açıklama hakkında yapılan eleştirileri yanıtladı.
Özyiğit, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu ile Türkiye Halk Oyunları Fede...
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit 8. Halk Dansları Şöleni’ni organize eden Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu ile şölene katılmak üzere Türkiye'den gelen ekip temsilcileri ve Türkiye Halk Oyunları Federas...
Erhürman: "Gençlerin akademik çalışmaları dışında kültürümüzü yaşatarak sosya...
image Başbakan Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu’nun organize ettiği 8’nci Halk Dansları Şöleni’ne katılmak için ülkemizde bulunan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nu heyetini kabul etti.