Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Mart 2019, Pazartesi 16:12
banner

Arıklı: "Dome Otel de İhale Yasası'na tabidir, atılan imzalar hukuki değildir"

Arıklı: Dome Otel de İhale Yasası'na tabidir, atılan imzalar hukuki değildirYDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Meclis’te yaptığı konuşmada Dome Hotel konusunda sona gelindiğini, atılan imzaların hukuk dışı olduğunu ifade etti.
Paylaş  
10
10
10
3

Başbakan’ın Dome Hotel konusunda ara yol bularak Vakıflar İdaresi’ne öneri sunduğunu, onların da bunu oy birliğiyle kabul ederek karşıya ilettiğini söyleyen Arıklı, bu önerinin kabul edilip edilmediğini bilmediğini kaydetti.

“Sayın Başbakan bana göre vicdanının ve hukuk bilgisinin aksine bir görüş ileri sürdü” iddiasında bulunan Arıklı, “normalde ihaleye çıkılması gerektiğini o da gayet iyi biliyor ama partisinin içinden gelen seslere kulak vermek zorunda kaldı. Ayrıca tetikçi gazete ve gazetecilerin baskısına maruz kaldı ve kabul edilebilecek bir öneri sundu” dedi.

İhaleye çıkılmasına gerek olmasa Başbakan Tufan Erhürman’ın sunduğu önerinin kabul edilebilir halde olduğunu dile getiren Arıklı, şöyle devam etti:

 “Hukuk çiğneniyor. İmzalayanlar da hukuku çiğniyor. Bana göre Sayın Başbakan da hukuku çiğniyor çünkü Kamu İhale Yasası, Vakıflar İdaresi’ni de kapsıyor. Vakıflar bu yasaya tabidir ve Dome Hotel gibi devasa kuruluşlar söz konusu olduğunda ihaleye çıkmak zorundadır. Son sözü hukuk söyleyecek. YDP olarak biz bunu mahkemeye götüreceğiz. Yapılan uygulama hukuki mi, değil mi hep birlikte anlayacağız.”

Arıklı, Başbakan Erhürman’a geçen on yılın kayıplarını nasıl karşılamayı düşündüklerini de sorarak, “İş size düşüyor. Siz şeffaf olmak durumundasınız. Ben Meclis kürsüsünden özellikle bu konuda size güvendiğimi söylemiştim. Güvenmeye devam etmek istiyorum” dedi.

“Dome Hotel konusunda hükümet ortakları sınıfta kalmıştır” diyen Arıklı, “Dome Hotel konusunda bu kadar özelleştirmeye karşı çıkan CTP’nin Mehmetçik Belediyesi’nin o restoranı ve plajı özelleştirmesi konusunda ses çıkarmamasını anlamakta güçlük çekiyorum” şeklinde devam etti.

Arıklı “özelleştirmeden yana mısınız karşı mısınız” diye sordu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
9
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
12 Mart 2019, Salı
Bulent         - Girne
Yassa be Hasan,cok dogru yazdigin ama ben daha ileri gidecem"Dome Hotel vb.ne kadar hukukidir kisesel mallari,gayrimenkulleri Ariklli ve onun gibilere golifa gibi dagitmak".Hade Arikli bey,tahsilliysen acikla,hodri meydan.

11 Mart 2019, Pazartesi
Karpaz         - Karpaz
Yasa sovmen baskan. Seni taniyoruz.

11 Mart 2019, Pazartesi
Hasan         - Girne
Sen ve senin gibilerin vatandasligin ne kadar hukuki,once onu cevapla.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Korkmazhan: "Geç olmadan halkı koruyucu önlemleri hayata geçirin"
image Sol Hareket TL’nin döviz karşısında değer kaybının önümüzdeki günlerde de devam edeceği öngörüsüyle, hükümetten, halkı koruyucu tedbirleri hayata geçirmesini istedi.
Faşizme Karşı Mücadele Günü'nde ortak yürüyüş ve eylem
image “Faşizme ve Irkçılığa Karşı Uluslararası Eylem Günü” dolayısı ile bugün, Lefkoşa’nın güney kesiminde yürüyüş ve eylem gerçekleştirildiği, eyleme Devrimci Komünist Birlik’in de katılarak bildiri dağıttığı belirtildi.
Erhürman: "Kamu reformunda kararlıyız"
image İş Kadınları Derneği, “2018’in Getirdikleri ve Götürdükleri, 2019’dan Ne Bekliyoruz” konulu panel düzenledi.