Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Mart 2019, Perşembe 13:12
banner

Arıklı: "Cumhurbaşkanı yargıya müdahale etti"

Arıklı: Cumhurbaşkanı yargıya müdahale ettiYeniden Doğuş Partisi Parti Meclisi dün akşam toplanarak 24 Mart 2019 tarihinde Tüzük Kurultayı yapma kararı aldı.
Paylaş  
6
3
5
1

YDP Parti Meclisi'nin düzenlediği kurultayda, Genel Başkan Erhan Arıklı, Genel Sekreter Turan Büyükyılmaz, Lefkoşa Milletvekili ve YDP Genel Başkan Yardımcısı Bertan Zaroğlu konuşma gerçekleştirdi.

Parti Meclisi toplantısında konuşan Genel Sekreter Turan Büyükyılmaz YDP’nin “her geçen gün büyüdüğünü ve bu konuda genel bir kanaat oluştuğunu” söyledi.

Büyükyılmaz, 17 Mart tarihinde yapılacak Milli Birlik Şöleninin önemine de değinerek; “lütfen 17 Mart tarihinde İskelede buluşalım ve dostlara güven, düşmanlarımıza korku salalım” dedi.

Lefkoşa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bertan Zaroğlu da yaptığı konuşmada Tüzük değişikliğinin önemine vurgu yaparak, YDP’nin artık iktidara aday bir parti olduğunu, bu partinin tüzüğünün ve o tüzüğe bağlı olarak yönetmeliklerin süratle çıkarılmasını istedi.

Zaroğlu; “YDP bir umut partisi oldu. Bu halkın umudunu kırmamak için her alanda kendimizi hazırlamamız gerekiyor. Aksi taktirde büyük umutlarla ve vaadlerle iktidara gelen bazı partilerden bir farkımız kalmaz” dedi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Erhan Arıklı; “Mart sonuna kadar 7500 üye demiştik. Şu anda ancak 6000’e ulaştığımızı görüyorum. Hedefin uzağındayız. Başarısızlık bize yakışmaz. Bu konuyu MYK mızda değerlendireceğiz. Gerekirse hedeften uzak kalan ilçe başkanlarımızın istifasını isteyeceğiz” dedi. Arıklı YDP nin Meclisteki etkili muhalefetine de değinerek; “Muhalefeti öğrendik. Etkili muhalefetin ne olduğunu herkese gösterdik. Şimdi sıra iktidar olmaya geldi. Herkes Hükümete gelebilir ama herkes iktidar olamaz. İktidar olmak muktedir olmaktır. Yani sorunları çözen olmaktır. Bugün Kıbrıs’ta bir Hükümet vardır. Ama bu Hükümet bir türlü iktidar olmayı beceremiyor. Sorunları çözmek bir yana sorunların altında eziliyor” dedi.

Terör örgütüne üye olduğu gerekçesi ile tutuklanan Bengül Gargınsu olayına da değinen Arıklı; “Başbakan bir hukukçu olduğu için son derece dikkatli bir üslup ile konunun yargıya taşındığını ve yargıya müdahale anlamına gelebilecek açıklamalardan uzak olunması gerektiğini söyledi. Buna rağmen gerek kendi partisinin içinden ve gerekse Devletin başındaki Cumhurbaşkanından yargıya müdahale var. Bir Cumhurbaşkanı bu kadar siyasetin içine gömülemez. Aynı şeyleri 22 Şubattan sonra da yaptı. Yargıya müdahale etti. Yargıya müdahale devlet adamlığına yakışmaz” dedi.

Parti Meclisi toplantısı ilçe başkanlarının aylık faaliyet raporlarını sunmasından sonra dilek ve temennilerle sona erdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
9
 
0
 
11
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
15 Mart 2019, Cuma
Hasan         - Girne
Talimat alamadilar mi ne,insanlar kitap okudular diye tutuklandilar ama YDP ve Arıklı kitaba tutukluluk konusunda henüz hükumete destek belirtmedi mi...??? Dört gözle bekliyoruz....

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Deniz Kurdu Tatbikatı'na katılan gemiler halkın ziyaretine açılıyor
image Deniz Kurdu 2019 Tatbikatı'na katılan gemiler, yarın, çarşamba ve perşembe günleri halkın ziyaretine açılıyor.
Uluçay: "Meclis personeliyle ilgili elektronik kart sistemi ciddi tasarruf ge...
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Meclis'te personele yönelik 1 Şubat'ta başlattıkları imza defteri yerine elektronik kart sistemiyle ciddi tasarruf sağladıklarını ve bu uygulamanın gerçek dışı itham ve me...
Ersin Tatar: "Çarşamba günü hükümet kurma çalışmaları başlar"
image UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, yarın akşam saatlerinde iki partinin de parti meclisleri toplanacağını ve parti meclislerinin onayladığı takdirde, Çarşamba günü hükümet kurma çalışmalarının başlayacağını söyledi.