Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Mart 2019, Perşembe 15:10
banner

Taçoy: "Hükümet 'maaşları nasıl öderiz' derdinde"

Taçoy: Hükümet 'maaşları nasıl öderiz' derdindeUlusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Hasan Taçoy, “koalisyon hükümetinin miadını doldurduğunu” belirtti.
Paylaş  
5
4
6
2

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Hasan Taçoy katıldığı televizyon programında hükümeti eleştiri yağmuruna tuttu. Taçoy, hükümetin çalışmalarına dikkat çekerek, artık hükümetin miadını doldurduğunu ve istifa mekanizmasını harekete geçirmesi gerektiğini dile getirdi. Hükümetin muhalefet koltuğuna oturması gerektiğini savunan Taçoy, “Bu kadar olaydan sonra hükümet bir adım öne gidemez, artık miatlarını doldurdular” ifadelerini kullandı.

“MAAŞLARI NASIL ÖDERİZİN DERDİNE GİRDİLER”

Geçen sene bütçeyle ilgili görüş belirttiklerini ve bütçe açığının yüksek olduğunu söylediklerini söyleyen Taçoy, hükümetin tüm kaynakları kullandıklarını ve önümüzdeki ay maaşları nasıl ödeyeceklerinin derdine girdiklerini dile getirdi. Taçoy, ödeme de yapamayacaklarını belirterek, büyük sıkıntıya gireceklerinin altını çizdi.

“SERDAR DENKTAŞ BEY KENDİSİ GİTSİN SORSUN”

Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın “Gidin sayın Erdoğan’a sorun” çıkışı ile yöneltilen bir soru üzerine Taçoy, Serdar bey kendisi gitsin sorsun, Vatandaş nereden soracak? Ekonomik protokol belli. Böyle gayri ciddilik olamaz.” İfadelerine yer verdi. Mali protokole ilişkin de yorum yapan Taçoy, mali heyetlerin görüştüğünü, uzlaşının olmadığını belirtti. Taçoy, mali protokoldeki maddelere baktığını ancak protokolle alakası olmayan maddelerin olduğunu savundu.

1.8 MİLYON TL HAKKINDA…

Ulusal Birlik Partisindeki mali açıkla ilgili bir soru üzerine Taçoy şu açıklamayı yaptı; “1.8 milyon liralık açık, esasında açık değil. Bu paranın nereye harcandığının tespit edilememesidir. Bu para kasaya girdi, çıkış yaptı. Eski Genel Başkanın görüşüne başvurduk. Bunun yanıtını almaya çalıştık. Bazı girişimlerimiz oldu. Yüksek Seçim Kurulunun denetim hakkı var ve bunları talep ediyor. Bunları ispatlı bir şekilde parti olarak YSK’ya sunmamız gerekiyor. Dolayısı ile harcadık ama belgesi yok denilemez. Biz buna uymak zorundayız. Onun için çaba harcıyoruz. Sayın eski Genel Başkan ve Genel sekreterin bilgisine başvurduk. Genel Sekreter bilgi verdi, eski Genel Başkanı bekliyoruz. Gelip görüş vermeyeceğim dedi ama komitede değerlendireceğiz.”

“UBP MUHALEFET YAPIYOR”

Hasan Taçoy, UBP’nin iyi muhalefet yaptığına dikkat çekerek, bunların konuşulmadığını söyledi. Taçoy, “yabancılara uzun vadeli kiralama yasa tasarısı genel kurula geldi. Bunun geri çekilmesini istedik. Neden istedik? Bir yasa çalışması yapılıyor, meclise gönderiliyor. Maddeleri okursunuz, hiçbir şey anlamazsınız. Yazınının ne murat ettiğini anlamadık. Komitede değildik. Komite Başkanı bir başka yerde toplantıya katıldı. Dolayısıyla bizim toplantıya gecikti. Saat 10.00’da başlayacak toplantı 11.30’a sarktı, mesaj atıp ayrıldık. Bizim olmadığımız yerde oy birliği ile geçirdiler. Genel metin berbattı. Okunduğu anlaşılmazdı. Bunu kabul etmedim, kürsüden arkadaşlarımızla söyledik, komiteye geri gönderdik. UBP muhalefet yapmamış olsa geri gitmezdi” dedi.

Taçoy ayrıca, Haber Güneş, Güneş TV, sosyal medya çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı. Ulusal Birlik Partisi’nin çalıştayı hakkında da bilgilendirme yapan Taçoy, gençler ile ilgili projelerle ilgili detaylı bilgi verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
4
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
15 Mart 2019, Cuma
Hasan         - Girne
Buda bizimle dalga gecer.Sanki de Ercan Havaalani'ni 130milyon AVROYA peskes cekip,13uncu maaslari odeyen UBP hukumeti degildi.Zamanin maliye bakani Tatar,Ulastirmayan Bakani Saner ve rahmetli basbakan Kucuk'le ne de guzel poz poz fotocuk cektirmislerdi.Adasim Hasancik bunlari unutmus.

14 Mart 2019, Perşembe
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Hep oyle oldu! Sizin de ayniydi, hem de daha cok!
Simdi bize martaval okuma.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Korkmazhan: "Geç olmadan halkı koruyucu önlemleri hayata geçirin"
image Sol Hareket TL’nin döviz karşısında değer kaybının önümüzdeki günlerde de devam edeceği öngörüsüyle, hükümetten, halkı koruyucu tedbirleri hayata geçirmesini istedi.
Faşizme Karşı Mücadele Günü'nde ortak yürüyüş ve eylem
image “Faşizme ve Irkçılığa Karşı Uluslararası Eylem Günü” dolayısı ile bugün, Lefkoşa’nın güney kesiminde yürüyüş ve eylem gerçekleştirildiği, eyleme Devrimci Komünist Birlik’in de katılarak bildiri dağıttığı belirtildi.
Erhürman: "Kamu reformunda kararlıyız"
image İş Kadınları Derneği, “2018’in Getirdikleri ve Götürdükleri, 2019’dan Ne Bekliyoruz” konulu panel düzenledi.