Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Mart 2019, Perşembe 16:49
banner

Meral Akıncı, Yeşilyurt İlkokulu'nda "okuma ve ağaç bayramı" etkinliğine katıldı

Meral Akıncı, Yeşilyurt İlkokulu'nda okuma ve ağaç bayramı etkinliğine katıldıCumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, KKTC Cumhurbaşkanlığı bünyesinde üç yıldır sürdürülen Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamında, Yeşilyurt İlkokulu’nda düzenlenen “Okuma ve Ağaç Bayramı” etkinliğine katılarak, çocuklarla fidan dikti.
Paylaş  
3
3
3
0

Meral Akıncı, Yeşilyurt İlkokulu’nun Temiz Düşün projesine katkısından dolayı, Okul Müdürü Özgür Kolaç’a, “Temiz Düşün bayrağı” verdi.

Temiz Düşün Proje Koordinatörü Prof. Dr. Şerife Gündüz’ün eşlik ettiği Meral Akıncı, öğretmenler, öğrenciler ve velilerle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden Meral Akıncı, çevre temizliğinin önemini ve Cumhurbaşkanlığı olarak “Temiz Düşün’ projesi kapsamında neler yapıldığını anlattı, çocukların sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, “Okuma ve Ağaç Bayramı” etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Temiz Düşün” projesinin bir etkinliğinin okuma bayramı ile birleşmesinden dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Meral Akıncı, “Eğitim derken, sadece okuma yazma değil aynı zamanda dünyaya güzel insan yetiştirme, özellikle günümüzde insani değerleri taşıyan; insan haklarıyla, sosyal değerleriyle, erdemleriyle çocuk ve birey yetiştirerek topluma kazandıranlar olarak üstlendikleri özel görev nedeniyle öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

Öğretmenlerin, toplumların geleceği ve gelişimi için önemini anlatan Meral Akıncı, öğretmenliğin geçmişten gelen değerini sürdürdüğünü kaydetti.

Çevrenin korunmasında, sorumlu ve bilinçli nesillerin yetişmesinde, ailelerle birlikte öğretmenlerin de önemli misyonunun olduğunu dile getiren Meral Akıncı, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın önderliğinde başlatılan, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği halinde yürütülen Temiz Düşün projesinde bu yıl okullara ağırlık verdiklerini belirtti.

“GERİ DÖNÜŞÜMÜ DE BAŞLATTIK”

“Yeşil Okul” adı altında hem okulların ağaçlandırıldığını, hem de her çocuğa bir fidan vererek, evlerinde ağaçlandırma yapmasını sağladıklarını ifade eden Meral Akıncı, böylece doğaya katkı yaptıklarını anlattı.

Meral Akıncı, Temiz Çevre, Temiz Düşün projesiyle birlikte geri dönüşüm projesini de başlattıklarını, bu kapsamda plastik, metal ve kağıt ayrışımının yapıldığını söyledi.

“Yeşil Okul” uygulamasının ardından, geri dönüşüm projesinin de Yeşilyurt İlkokulu’nda başlatılmasını istediklerini dile getiren Meral Akıncı, bazı okulların ve kurum olarak BRT’nin de geri dönüşüm projesine katıldığını kaydetti.

Meral Akıncı, etkinlikte, çocuklarla birlikte fidan dikti ve öğrencilere okuma belgesi verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ada, tozlu havanın etkisi altında kalmaya devam edecek
image Kuzey Afrika'dan gelen tozlu hava etkisini sürdürecek.
Sibel Tatar'dan Başbakan Ersin Tatar'a hediye: "Sayın Başbakanım, Sevgili Ers...
image Sibel Tatar, Başbakanlık görevini devralan eşi Ersin Tatar'ı tebrik etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Zeki Çeler, malvarlığını açıkladı
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Zeki Çeler, sosyal medya hesabından malvarlığını açıkladı.