Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mart 2019, Cuma 07:30
banner

Hekimler ve halk organ bağışında bulundu

Hekimler ve halk organ bağışında bulunduKıbrıs Türk Hekimler Sendikası Tıp - İş'in organ bağışı çağrısına duyarsız kalmayan vatandaşlar dün Thalasemia Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte organlarını bağışladılar.
Paylaş  
2
2
2
0

Dünya Böbrek Günü’nde böbrek hastalıkları ve böbrek hastalıkları ile mücadeleye dikkat çekmek amaçlı dünyada her yıl mart ayının ikinci perşembesi çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kıbrıs Hekimler Sendikası bu güne dikkat çekmek ve ülkemizde bulunan yaklaşık 300 kronik böbrek hastasına umut olabilmek için halkı organ ağışında bulunmaya davet etti.

Tıp - İş Yönetim Kurulu üyesi Dr. Şükrü Onbaşı “Ülkemizdeki yaklaşık 300 kronik böbrek hastası hemodiyaliz veya periton diyalizi ile hayata tutunmaktadır. Böbrek nakli artık ülkemizde de yapılmaktadır. Dünya Böbrek Günü nedeniyle “Organlarımız toprak olmasın, bir başkasına hayat olsun!” sloganıyla halkımıza çağrıda bulunduk ve organ bağışına davet ettik. Sendika üyesi doktorlarımızdan ve halkımızdan çağrımıza kulak vererek organlarını bağışlayan herkese duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Onbaşı sözlerini “Ülkemizde de yasal desteğe sahip olmasına rağmen organ ve doku nakli hizmetlerinin geliştirilmesinde en önemli husus organ ve doku bağışının temini, bu bağışın artırılmasıdır. Organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesi gereklidir. Bu konuda bütün eğitim kurumlarına, basına ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir.” şeklinde tamamladı.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Burcu: "Akıncı'nın açıklamaları fazlasıyla net, yalan yanlış söylemlerle gerç...
image Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, son günlerce Cumhurbaşkanı Akıncı’nın MTG-Nea Salamina maçına katılmaması ve ardından yaptığı açıklama hakkında yapılan eleştirileri yanıtladı.
Özyiğit, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu ile Türkiye Halk Oyunları Fede...
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit 8. Halk Dansları Şöleni’ni organize eden Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu ile şölene katılmak üzere Türkiye'den gelen ekip temsilcileri ve Türkiye Halk Oyunları Federas...
Erhürman: "Gençlerin akademik çalışmaları dışında kültürümüzü yaşatarak sosya...
image Başbakan Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu’nun organize ettiği 8’nci Halk Dansları Şöleni’ne katılmak için ülkemizde bulunan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nu heyetini kabul etti.