Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mart 2019, Cuma 08:45
banner

'Kamu Refromu'nda kritik gün: Sendikalar ile Başbakan bir araya geliyor

'Kamu Refromu'nda kritik gün: Sendikalar ile Başbakan bir araya geliyor12 sendika ile dün yaptıkları eylemde hükümete 'sarı kart' gösteren sendikalar ile Başbakan Erhürman bugün bir araya geliyor...
Paylaş  
2
2
2
0

Kıbrıs Postası

Başbakan Tufan Erhürman ve dünkü eylemde hükümete sarı kart göstererek, “Bizi kırmızı kart göstermeye zorlamayın” mesajı gönderen KAMU-İŞ ile ona destek veren diğer sendikalar bugün bir araya geliyor.

Başbakan ile bugün saat 12.00’de görüşeceklerini ve kaosun bitirmesini ümit ettiklerini söyleyen KAMU-İŞ Başkanı Ahmet Serdaroğlu, görüşmede sonuç alınamaması halinde 12 sendika ile birlikte bir sonraki eylemleri planlayacaklarını ve birlikteliklerini göstereceklerini belirtti.

Başbakan Erhürman ise sendikalarla, sıkıntıları olduğunu bildirdikleri 11 madde ile ilgili bir araya geleceklerini ve sendikalarla bu 11 madde ile ilgili neyi eleştirdiklerini ve neyi doğru bulmadıklarını konuşacaklarını aktardı.

Başbakan Erhürman, Kamu Reform tartışmalarının 11 maddeye indirilmiş olmasının oldukça önemli olduğuna vurgu yaptı.

İlgili 11 maddenin sendikalarla görüşülebilmesi için İngiltere’ye gitmeden önce sendikalarla iletişim kurduklarını söyleyen Erhürman, bugün öğle sendikalarla yapılacak toplantının “bir birini anlama toplantısı” olacağını kaydetti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akter: "Başarısız organizasyonlar dostluklara zemin hazırlamak yerine gerginl...
image Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Aysu Basri Akter “Peace and Sports Organisation” kapsamında gerçekleşen Nea Salamina ve Mağusa Türk Gücü dostluk maçı organizasyonu hakkında yazılı açıklama yaptı.
Sucuoğlu: "Yükseköğretimde çok sayıda öğrenci eğitimi dondurdu"
image UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, Meclis'te mali konularla ilgili konuşma yaptı.
Amcaoğlu: "Hükümet avans adı altında Merkez Bankası'ndan kredi aldı"
image UBP Milletvekilli Olgun Amcaoğlu, Meclis'te mali konularla ilgili konuşma yaptı. Amcaoğlu, hükümetin borçlanma koşullarının yasa ile düzenlendiğini söyleyerek, hükümetin bu kurallara uymadan avans adı altında Merkez B...