Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mart 2019, Cuma 14:26
banner

İzcan: "Hiç kimse güvende değildir"

İzcan: Hiç kimse güvende değildirBirleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkede toplumsal bir travma yaşandığını belirterek, "Bugün en önemli sorun, Kıbrıs Türk toplumunun toplumsal varlık, kimlik ve güvenliğidir" dedi.
Paylaş  
4
3
4
0

“Nüfusun bilinmediği, üç yılda 130 bin yeni vatandaşlık verildiğinin açıklandığı bir ülkede yaşıyoruz” diyen İzzet İzcan, bunun bilinçli ve sistemli bir asimilasyon politikası olduğunu vurguladı.

Dünyanın hiçbir yerinde kendi halkına karşı yürütülen böyle bir yok ediş  politikası olmadığını dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkeyi yönettiğini söyleyen CTP, HP, DP ve TDP koalisyon hükümetine, “Bu yoldan geri dönün” çağrısında bulundu.

Acilen nüfus sayımı yapılarak, vatandaşlık yasası değiştirilmelidir.

 “Kuzey Kıbrıs bir suç cennetine dönüşmüştür” diyen İzzet İzcan, acilen nüfus sayımının yapılmasını ve vatandaşlık yasasının değiştirilmesini talep etti.

Toplum bilinçli bir yok oluş sürecine sokulmuştur.

 “Artık hiç kimse güvende değildir, trafik kazaları ve cinayetler olağan hale gelmiştir” diyen İzcan, Kıbrıs Türk toplumu, bilerek azınlığa düşürülmüş ve bilinçli bir yok oluş  sürecine sokulmuştur” dedi.

Barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesinin tek çıkış yol olduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, tüm demokrasi güçlerini birlikte hareket etmeye çağırdı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kıb-Tek ile KTMMOB arasında işbirliği protokolü
image Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) ile Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) arasında, "Mesleki Hizmet Alımı, Bilimsel Araştırma ve Danışmanlık ile Topluma Hizmet İşbirliği Protokolü" imzalandı.
Tatar: "Kamu reformu yasa taslağı konusunda KTTO'nun yaklaşımlarını mutlaka d...
image Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar Turgay Deniz başkanlığındaki Ticaret Odası Yönetim Kurulu'nu kabul etti.
Lefkoşa Merkez Lions Kulübü Derneği'nden 'Kadın ve Sağlık' konulu konferans
image Lefkoşa Merkez Lions Kulübü, 8 Mart Kadınlar Günü ve 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle "kadın ve sağlık" konulu konferans organize etti.