Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mart 2019, Cuma 15:55
banner

Kıbrıs'ta enterkonnekte sistemi ve fırsatları değerlendirildi

Kıbrıs'ta enterkonnekte sistemi ve fırsatları değerlendirildi"Sürdürülebilir Enerji Sistemleri ve Akıllı Şebekler: Hollanda Örneği ve Kıbrıs'ta Fırsatlar" paneli Lefkoşa'da düzenlendi.
Paylaş  
3
3
3
0

Hollanda Lefkoşa Büyük Elçiliği, Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve KTMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) işbirliğinde “Sürdürülebilir Enerji Sistemleri ve Akıllı Şebekler: Hollanda Örneği ve Kıbrıs’ta Fırsatlar” paneli düzenlendi. Panelde, Kıbrıs için enterkonnekte bağlatı sistemi ve bu sistemin fırsatları hakkında konuşuldu.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen panele; Alman Büyükelçisi, İsveç Büyükelçisi, Hollanda Büyükelçiliği yetkilileri, KTTO Yönetim Kurulu üyeleri, EMO üyeleri, KIB-TEK yetkilileri, akademisyenler katıldı. Panelde, Prof. Dr. Angêle Reinders ve Prof. Dr.  Murat Fahrioğlu sunum yaptı.

Sunumunda akıllı şebekelerin öneminden bahseden Reinders, özellikle Kıbrıs gibi küçük çaptaki ada ülkelerinde güneş enerjisi depolamanın, Avrupa ve Ortadoğu ile enterkonnekte bağlantı sağlamanın avantajları olduğunu kaydetti.

Ayrıca Reinders; AB ülkeleri, ada ülkeleri ve Hollanda örnekleri hakkında bilgi verip, yapılan projelerden bahsetti.

Akıllı şebeke ve talep yönetimi hakkında bilgi veren Fahrioğlu ise, Kıbrıs için enterkonnekte sistemi ve fırsatlarını değerlendirdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akter: "Başarısız organizasyonlar dostluklara zemin hazırlamak yerine gerginl...
image Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Aysu Basri Akter “Peace and Sports Organisation” kapsamında gerçekleşen Nea Salamina ve Mağusa Türk Gücü dostluk maçı organizasyonu hakkında yazılı açıklama yaptı.
Sucuoğlu: "Yükseköğretimde çok sayıda öğrenci eğitimi dondurdu"
image UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, Meclis'te mali konularla ilgili konuşma yaptı.
Amcaoğlu: "Hükümet avans adı altında Merkez Bankası'ndan kredi aldı"
image UBP Milletvekilli Olgun Amcaoğlu, Meclis'te mali konularla ilgili konuşma yaptı. Amcaoğlu, hükümetin borçlanma koşullarının yasa ile düzenlendiğini söyleyerek, hükümetin bu kurallara uymadan avans adı altında Merkez B...