Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mart 2019, Cuma 17:11
banner

Serdaroğlu, 'kritik toplantı' sonrası KP'ye konuştu: "Başbakan bu işi çözme niyetinde"

Serdaroğlu, 'kritik toplantı' sonrası KP'ye konuştu: Başbakan bu işi çözme niyetinde“Kamu Reformu” konusunda Başbakanlık’ta gerçekleşen ‘kritik toplantı’ sonrası Kıbrıs Postası’na konuşan KAMU-İŞ Başkanı Serdaroğlu, toplantının olumlu bir atmosferde gerçekleştiğine değinerek, “Başbakan bu işi çözme niyetinde” dedi.
Paylaş  
5
4
4
1

Kıbrıs Postası – Ertuğrul Senova

“Kamu Reformu” olarak bilinen Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı’na karşı dün gerçekleştirilen eylemde hükümete 'sarı kart' gösteren KAMU-İŞ ile ona destek veren diğer sendikalar bugün Başbakan Tufan Erhürman’la bir araya geldi.

Saat 12.00 sıralarında, Başbakanlık’ta gerçekleşen toplantıda, Başbakan Tufan Erhürman, Başbakanlık Müsteşarı ve Personel Dairesi Müdürü’nün katıldığı öğrenildi.

Kritik görüşme sonrası Kıbrıs Postası’na konuşan KAMU-İŞ Başkanı Ahmet Serdaroğlu, ‘kırmızı çizgi’ olarak niteledikleri maddeleri görüştüklerini ve başlıkları incelediklerini ifade etti. Başbakan Erhürman’ın “Önce başlıkları inceleyelim, sonra tartışmaya açalım” dediğini ve konuya olumlu yaklaştığını belirten Serdaroğlu, “Başbakan bu işi çözme niyetinde” yorumunda bulundu.

Başbakan Erhürman’ın kimi maddelerde kendileriyle hem fikir olduğunu fakat bazı maddelerde karşıt fikirde olduğunu belirten Serdaroğlu, “Net cevap olmamasından” yakındı. Önümüzdeki hafta, yine aynı isimlerin bir toplantı daha gerçekleştireceğini belirten Serdaroğlu, “Bugünkü toplantıdan sonra sonucun olumlu çıkacağı yönünde inancım oluştu” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
4
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
15 Mart 2019, Cuma
Aytac         - Lefkoşa
Emin ol da çözecek geçirince gene susup oturacaksiniz sayin menfaat sendikacilar.hayatiniz yalan

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Burcu: "Akıncı'nın açıklamaları fazlasıyla net, yalan yanlış söylemlerle gerç...
image Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, son günlerce Cumhurbaşkanı Akıncı’nın MTG-Nea Salamina maçına katılmaması ve ardından yaptığı açıklama hakkında yapılan eleştirileri yanıtladı.
Özyiğit, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu ile Türkiye Halk Oyunları Fede...
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit 8. Halk Dansları Şöleni’ni organize eden Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu ile şölene katılmak üzere Türkiye'den gelen ekip temsilcileri ve Türkiye Halk Oyunları Federas...
Erhürman: "Gençlerin akademik çalışmaları dışında kültürümüzü yaşatarak sosya...
image Başbakan Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu’nun organize ettiği 8’nci Halk Dansları Şöleni’ne katılmak için ülkemizde bulunan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nu heyetini kabul etti.