Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Nisan 2019, Salı 12:36
banner

Erhürman'dan dikkat çekici tepki: "Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımı ortaya çıktı!"

Erhürman'dan dikkat çekici tepki: Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımı ortaya çıktı!Başbakan Tufan Erhürman dün tüm ülkenin gündemine oturan, bugün ise Cumhuriyet Meclisi'nde sert tartışmaların da yaşanmasına sebep olan YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu'nun aracının polis tarafından bir süreliğine trafikten men edilmesiyle ilgili yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
Paylaş  
5
4
2
1

Erhürman, trafik kurallarının herkes için aynı olduğuna dikkat çektiği açıklamasında polis müdürü ile temas halinde olduğunu ve olayın detaylarını öğrendiğini aktaran Erhürman, “Polis'in rutin kontrolü içerisinde gelişen bir olay. Sürücünün gerekli belgeleri yanında değil. KKTC'de geçerli ehliyeti de yoktu” şeklinde konuştu.

Erhürman konuşmasına, yaşanan olay üzerine sosyal medya üzerinden devam eden tartışmanın oldukça tehlikeli bir boyut aldığına dikkat çekerek devam etti. Yaşanan olay ile Kıbrıslı Türkiyeli tartışması yaratıldığını bu durumun ise çok tehlikeli bir boyut olduğunu söyleyerek “Bu tip olayları “Kıbrıslı Türkiyeli ayrımı üzerinden deşmemeliyiz...” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
14
 
0
 
1
 
2
 
2
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
16 Nisan 2019, Salı
Hasan         - Girne
Çok yazık, çok üzücü."Türkiyeli-Kıbrıslı ayırımı yoktur" üzerinden yapılmaya çalışılan YDP eleştirisi, aynı mentalite ile yüzbinlerce Türkiyeliyi adanın kuzeyine uluslararası hukuka aykırı olarak aktaran ve Kıbrıslı nüfusu kendi memleketinde azınlık haline getiren Denktaş'ın "Giden Türk gelen Türk" mentalitesinden farklı değildir, göremiyor muyuz?Bu tür bir mücadele zemini, malesef, çökmeye mahkumdur.Bu ayırım vardır, olmalıdır. Bu ada Türkiye değildir! Burası Kıbrıs!
Bir halkın kendi ülkesinin yönetimini istemesi, nüfus politikasını belirlemek istemesi, hukuka aykırı yerleşenlere karşı çıkması, yapılacak göçün (yerleşimin değil!) ancak çözüm sonrasında, kriterlerini kendi belirleyeceği göçmen politikası ve ihtiyaçlar kapsamında gerekli planlama yapıldıktan sonra yapılması gerektiğini savunması, ırkçılık değildir.Esas suç, bu ayırım yapılmasın demektir.
Çünkü bunun sonu, Kıbrıslı Türklerin kendi ülkelerinde pasifize edilmeleri, etkisiz eleman haline gelmeleri ve toplum olarak yok olmalarıdır.
Bu bir soykırımdır ve esas insanlık suçu budur, saçma ırkçılık ithamlarının ardında kaçak dövüşenler bunu gizlemeye çalışmaktadır veya en azından bunu idrak edememiştir!Ki yaşananlar da bu yok oluş yolunda bayağı yol kat edildiğini gözler önüne sermektedir.Kıbrıslı Türklerin kelle koltukta bir kurtuluş mücadelesine ihtiyaçları var, eğer ülkelerinde erki ele alabilmek gibi bir dertleri var ise.Malesef toplumun çoğunluğu bunu idrak etmiş değildir.İdrak edenlerin çoğunluğunda ise bu yolda herhangi bir risk alma niyeti yoktur.Ve bu mücadele, "Kıbrıslı - Türkiyeli ayırımı yapılmasın, yapanlar ırkçıdır" diyerek başlamayacaktır."Bu memleket bizimdir, biz yöneteceğiz" diye bir gailesi olanların sayısı her geçen gün azalmakta iken, "milletvekili olduğum halde arabama nasıl el korsun ulan" diyenlerin sayısının artması, meclise girmeleri, toplumun tüm organlarını bir kanser gibi ele geçirmeleri beni şaşırtmıyor.Sizleri de şaşırtmasın.Kıbrıs istirdat planı yürürlüktedir.

banner
banner
banner
banner
banner

Tatar, Türkiye'den adaya gelen DP heyetini kabul etti: "74'ün mimarları Mende...
image Başbakan Ersin Tatar, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla KKTC'de bulunan Türkiye'deki Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve heyetini kabul etti.
Özersay'dan 20 Temmuz mesajı: "Bunca yıllık mücadeleye yakışan toplumsal düşü...
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, 20 Temmuz nedeniyle bir açıklama yayınladı.
KKTC Mersin Başkonsolosu İnanıroğlu'ndan 20 Temmuz mesajı
image KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.