Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 19 Nisan 2019, Cuma 17:28
banner

Vakıflar İdaresi'nden bir heyet Mehmet Zeka'nın kızını ziyaret etti

Vakıflar İdaresi'nden bir heyet Mehmet Zeka'nın kızını ziyaret ettiKıbrıs Vakıflar İdaresi'nden bir heyet, Kıbrıs Türk toplumuna, hukuk camiasına ve Vakıflara büyük hizmetleri olan rahmetli Baş Hakim Mehmet Zeka’nın kızı Gülten Feridun ve eşi Oktay Feridun’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Paylaş  
3
3
2
0

Kıbrıs Vakıflar İdaresi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Vakıflar Haftası münasebetiyle gerçekleştirilen ziyarette Hakim Mehmet Zeka, Kıbrıs Türk Toplumuna ve EVKAF'a yaptığı değerli katkılardan dolayı saygı ve rahmetle anıldı.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, ziyaretle ilgili açıklamasında, Mehmet Zeka’nın Kıbrıs Türkü’nün yetiştirdiği uluslararası bir şahsiyet olduğunu söyledi.

Zeka’nın Vakıflar'ın Kıbrıs Türk toplumuna devri mücadelesindeki katkılarının unutulmaz olduğunu ifade eden Benter, “Bugünkü ziyaretimizle Zeka beyin hayatta olan yakınlarının şahsında zeka beye saygı ve şükranlarımızı sunmak istedik” dedi.

Gülten Feridun ise babasının mücadele günlerini dün gibi hatırladığını kaydetti ve şunları ifade etti.

“Babam Kıbrıs Türk toplumu için her türlü fedakarlığı yapan birisi idi. Türk İşleri Komisyonu'nda yaptıkları ve vakıfların Türk toplumuna devri için verdiği mücadele babamızdan bizlere kalan en büyük mirastır. Vakıflar genel müdürünün babamın katkılarını hatırlayıp bizleri ziyaret etmesi bizleri sonsuz mutlu etmiştir.”

Ziyaret sırasında İbrahim Benter, Gülten Feridun’a bir plaket takdim etti.

Gülten Feridun da Benter’e Mehmet Zeka’nın tüm kararlarını içeren 3 ciltlik kitabı ve biyografı kitabını armağan etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Denktaş'tan Tatar'a 'hazine' uyarısı
image Eski Maliye Bakanı Denktaş, Hazinenin Başbakanlığa bağlanması konusunda uyardı.
Serdar Denktaş, Maliye Bakanlığı görevini Olgun Amcaoğlu'na teslim etti
image UBP - HP Hükümetinin kurulmasıyla birlikte belirlenen kabine doğrultusunda devir-teslim törenleri gerçekleşiyor. Denktaş, Maliye Bakanlığı görevini Amcaoğlu’na teslim etti.
Özdil Nami, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı görevini Hasan Taçoy'a teslim etti
image UBP - HP Hükümetinin kurulmasıyla birlikte belirlenen kabine doğrultusunda devir-teslim törenleri gerçekleşiyor. Nami, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı görevini Taçoy'a teslim etti.