Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Nisan 2019, Perşembe 21:01
banner

Baybars: "Emekliler yarın, diğer çalışanlar salı günü ödenecek"

Baybars: Emekliler yarın, diğer çalışanlar salı günü ödenecekBRT'de yayınlanan Basın Odası programının konuğu İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars oldu.
Paylaş  
2
4
2
0

Kıbrıs Postası

Kıbrıs Postası Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat, Hüseyin Ekmekçi ve Cenk Mutluyakalı’nın sorularını yanıtlayan Baybars şöyle konuştu:

"Bakanlar Kurulu bugün rutin haftalık toplantısını yaptı. Ay sonu borçlanma durumuyla ilgili birtakım açıklamalar olmuştu ama bugün maliye müsteşarları da Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı ve maaş ödemede herhangi bir sorun yaşanmadığı, gelirlerin giderleri karşıladığı belirtildi. Yarın emeklilerin, Salı günü de diğer çalışanların ödenebileceği belirtildi. Borçlanarak maaş ödeme gibi bir durum yok.

“HP’NİN HER AÇIKLAMASINI HÜKÜMETTEN ÇIKMAYA YORMAK NE KADAR SAĞLIKLI BİLMİYORUM”

HP’nin her açıklamasını hükümetten çıkmaya yormak ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum ama HP her zaman hem hükümette hem mecliste politikalarını ortaya koyarken halkın menfaatlerini, sürdürülebilir olup olmadığına bakarak değerlendirir. Maliye Bakanı’nın almış olduğu bir avans vardı ve bu Bakanlar Kurulu’nda tartışılmadan yapılmıştı. Çünkü yetki vermeye gerek yoktu. Böyle bir aşamada tabii ki hükümetin ekonomik krizle veya mali politikalarla 2019’u nereye kadar götüreceğini konuşurken borçlanmanın nelere mal olabileceği bizim için önemliydi. Borçlanırsak hükümetten çekiliriz gibi bir irade koymadık ama borçlanma durumunda halka fayda veya zararı konusundaki duruşumuzu daha önceden 4 parti başkanının görüşmesinde dile getirmiştik. Öngörülen gelirlerle bunları ödeyebilecek durumdayız şu anda ancak borçlanırsak hükümetten çekiliriz gibi bir tutum içinde olmadık.

Bu sadece kamu personelinin maaşını ödeyerek devam eden bir hükümet değil. Ekonomik protokolün ömrünün 2018 sonu itibariyle tamamlanması ve yeni protokolün imzalanmaması ve dolayısıyla TC kaynaklı projelerin aktarılmaması durumu söz konusu… Bu sadece bu dönem için değil tüm dönemlerde böyle olmuştu. Kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiyi nasıl yaratabiliriz, sadece maaş ödeyen bir bütçeden çıkıp yatırıma dönüştürecek politikaları da zaten geliştiriyoruz"


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Memur - Sen Başkanı Manga: "Hiçbir sendika ile birleşme kararı almadık"
image Memur - Sen Başkanı Akın Manga, hiçbir sendika ile birleşme yönünde karar almadıklarını açıkladı.
Sütlüce ve Kumyalı hız tespit kameraları devreye giriyor
image Sütlüce ve Kumyalı'da hız tespit kameraları yarından itibaren devrede olacak.
Erdoğan - Tatar görüştü
image TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde baş başa görüştü.