Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Nisan 2019, Perşembe 22:09
banner

Yeni vatandaşlık yasa tasarısı, çalışma iznine dayalı vatandaşlık başvurusunu kaldırıyor

Yeni vatandaşlık yasa tasarısı, çalışma iznine dayalı vatandaşlık başvurusunu kaldırıyorİçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, vatandaşlık yasa tasarısıyla ilgili detayları paylaştı.
Paylaş  
40
42
38
4

Kıbrıs Postası

Baybars, şöyle konuştu:

“Çalışma izniyle vatandaşlığa başvuru alınmayacak. Beyaz kimlikle de 10 yıl geçmesi öngörülüyor. Şimdi 6 yılda beyaz kimlik alınabiliyor. Vatandaşlık doğum, evlilik ve yatırım gibi kalemlerle elde edilecek. Burada doğup büyüyen çocuklar var. Az önce saymış olduğum ekonomik temeller haricindeki kategoriye giriyorlar. Burada doğup büyüyen, bu ülkenin kültürünü alan, burayla aslında eğitim, kültürel, kimliksel aidiyet bağı kurulan çocuklara bu vatandaşlık hakkını veriyoruz. Bu taslakta genel olarak biz uzlaşı oldu. Beyaz kimlik konusunda daha kesin net çizgilere koyarak konuştuktan sonra hemen hemen herkes hemfikir gibi. Bizden geçti. Meclise gidecek. Hükümet dışında her iki partiyle de konuşmuştum. Ucu açık hiçbir madde yok”.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
30
 
1
 
26
 
9
 
8
 
3
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
20 Haziran 2019, Perşembe
Mehmet sinan okumus         - Istanbul
Annem babam kardesim kibris vatandasi olup ben kibris vatandasi olamadim

26 Nisan 2019, Cuma
Vatandas55         - Lefkosa

26 Nisan 2019, Cuma
Ozer         - Lefkosa
TC veya ucuncu ulke kokenli KKTC vatandaslarinin duyurusuna,herhangi bir cozumde(Kibris)bu vatandasliklar burda doganlar haric otomatikman yeni devletin vatandasi syilmayacaklar.

26 Nisan 2019, Cuma
Hasan         - Girne
KKTC ne kadar yasalsa verilen on binlerce sozde vatandaslikarda o kadar yasaldir.

banner
banner
banner
banner
banner

PGM ve Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında eğitim işbirliği anla...
image Polis Genel Müdürlüğü (PGM) ile Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında "Eğitim İşbirliği Anlaşması" imzalandı.
Elcil: "Kıbrıs Cumhuriyeti temelinde bir çözüme ulaşma mücadelesi vermek yeri...
image KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Kıbrıs Türk toplumunun uluslararası siyasi statü kazandığı "Kıbrıs Cumhuriyeti" temelinde bir mücadele vererek, Kıbrıs'ta çözüme ulaşma yerine "maceralar" peşinde koşulduğunu savundu.
'Şafağın askerleri' 45 yıl sonra KKTC'de buluşuyor
image Barış Harekatı'nın kritik çarpışmalarından olan "Doğruyol-Ataktepe" muharebelerinin kahramanları 20 Temmuz kutlamaları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geliyor.