Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 6 Mayıs 2019, Pazartesi 11:10
banner

Tatar: "Denktaş'la ilgili iddialar soruşturulmalıdır"

Tatar: Denktaş'la ilgili iddialar soruşturulmalıdırUlusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, "Maliye Bakanı Serdar Denktaş’la ilgili olarak ileri sürülen iddiaların son derece vahim olduğunu ve bir an önce açıklığa kavuşturulması gerektiğini" belirtti.
Paylaş  
5
2
4
0

UBP Genel Başkanı Tatar, Başbakan Tufan Erhürman’ı Maliye Bakanı Denktaş hakkındaki iddilarla ilgili olarak ivedi soruşturma başlatmaya ve açıklama yapmaya davet etti.

UBP Genel Başkanı Tatar, açıklamasında şunları kaydetti: 

“Bazı gazetelerde bugün yer alan haberlere göre Maliye Bakanı Sayın Serdar Denktaş ilgili yasalara aykırı bir şekilde üstelik yakınlarıma kamu arazi ve mallarını kiralamakta, Başbakan Yardımcısı, Halkın Partisi Genel Başkanı Sayın Kudret Özersay ise bundan rahatsızlık duymaktadır.

Konu basit değil, geçiştirilemez. Kimse kamu kaynaklarını kendi şahsi menfaatleri için keyfince kiralayamaz. Bunu yapanlar da buna göz yumanlar da suç işler.

Benzer konuları daha önce ben ve diğer bazı arkadaşlar da gündeme getirdi. Şimdi bir kez daha bu çok ciddi konuda ‘temiz siyaset ‘ mücadelesi veren herkesi, Başbakan ve Başbakan Yardımcısı’nı göreve davet ediyorum.

Eğer ortada bir al gülüm ver gülüm anlayışı söz konusu değilse hükümetin diğer ortakları buna seyirci kalamaz.

UBP olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

KIBTES'ten eğitimdeki eksiklikler ve yanlışlar için ilgililere çağrı
image Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES), eğitimde var olan eksiklik ve yanlışlar için tüm ilgilileri göreve davet etti.
Burcu: Kıbrıs sorunu azınlık çoğunluk ilişkisiyle değil, eşit iki varlık iliş...
image Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu yaptığı açıklamada Anastasiadis'in Kıbrıs sorununu bir azınlık - çoğunluk ilişkisi içerisinde tanımlamaya kalkışarak yanlışını sürdürdüğünü belirtti.
Cumhurbaşkanı Akıncı, Belediyelerin Başkanları ile görüştü
image Cumhurbaşkanı Akıncı, Belediyeler Birliği Başkanı Özçınar ve Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ağı'nda olan Belediyelerin Başkanları ile ayrı ayrı görüştü.