Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mayıs 2019, Çarşamba 10:51
banner

Sol Hareket: "Esas sorun iktidar olmayan hükümetler!"

Sol Hareket: Esas sorun iktidar olmayan hükümetler!Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, yıllardır denenen farklı hükümet modellerinin hepsinin de hüsranla sonuçlandığını belirterek, bunun temel nedeninin iktidar olamamak ve kendi kendini yönetememek olduğunun altını çizdi.
Paylaş  
3
3
3
0

4’lü koalisyon hükümetinin menfaat ve çıkar üzerine kurulduğunu ve dağılmasının beklenen bir gelişme olduğunu belirten Korkmazhan, verilen hiçbir sözün yerine getirilmediğini ve aylarca toplumla alay edildiğinin altını çizdi.

Gerçek anlamda iktidar mücadelesi vermek yerine, aylarca hükümetçilik oyunu oynandığını ve toplum yararına hiçbir politikanın hayata geçirelemediğini kaydeden Korkmazhan, geçen 14 aylık sürede hükümet olduğunu iddia edenlerin basiretsizlikleri nedeniyle ekonomik krizin, yoksulluğun, enflasyonun, her türlü eşitsizlik ve sömürünün, belirsizlik ve göçün daha da derinleştiğini kaydetti.

Kıbrıs’ın kuzeyinin Türkiye’nin kontrolü altında ve her anlamda bağımlı olduğunu vurgulayan Korkmazhan, bu gerçeği görmezden gelerek demokrasi ve bağımsızlık varmış gibi yaparak hükümetçilik oyunu oynamaya kalkışmanın sonuçlarının ağır olduğunun birkez daha görüldüğünü vurguladı.

“EMEK, DEMOKRASİ VE BARIŞ GÜÇLERİ BİR ARAYA GELMELİ!”

UBP önderliğinde kurulacak sözde yeni hükümetin yeni bir yağma ve talan döneminin başlangıcı olacağını, kamusal varlıkların ve toplumsal özgürlüklerin tehdit altında olduğunu kaydeden Korkmazhan, tüm emek, demokrasi ve barış güçlerinin ortak bir program ve strateji temelinde bir araya gelmesini şart olduğunu kaydetti.

Emek, demokrasi ve barış güçleri açısından yapılması gerekenin rejimin çizdiği sınırlar içerisine hapsolmayı ve hükümetçilik oyunlarını reddetmek olduğunu vurgulayan Korkmazhan, esas olanın gaspedilen siyasi irademizi geri almak, gerçek anlamda iktidar mücadelesini örgütlemek ve Kıbrıs sorununda erken federal çözüme ulaşmak için birlikte çalışmak olduğunun altını çizdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

PGM ve Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında eğitim işbirliği anla...
image Polis Genel Müdürlüğü (PGM) ile Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında "Eğitim İşbirliği Anlaşması" imzalandı.
Elcil: "Kıbrıs Cumhuriyeti temelinde bir çözüme ulaşma mücadelesi vermek yeri...
image KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Kıbrıs Türk toplumunun uluslararası siyasi statü kazandığı "Kıbrıs Cumhuriyeti" temelinde bir mücadele vererek, Kıbrıs'ta çözüme ulaşma yerine "maceralar" peşinde koşulduğunu savundu.
'Şafağın askerleri' 45 yıl sonra KKTC'de buluşuyor
image Barış Harekatı'nın kritik çarpışmalarından olan "Doğruyol-Ataktepe" muharebelerinin kahramanları 20 Temmuz kutlamaları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geliyor.