Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mayıs 2019, Çarşamba 15:04
banner

Denktaş'tan Tatar'a: "Elinizi çabuk tutun, hayat devam ediyor"

Denktaş'tan Tatar'a: Elinizi çabuk tutun, hayat devam ediyorUBP, hükümet çalışmaları kapsamında DP'yi ziyaret etti. Ziyaret sonrası iki lider basın açıklamasında bulundu. Açıklamanın ardından, UBP liderinin çıkışa yönlendiği sırada, DP Genel Başkanı Denktaş, "Elinizi çabuk tutun, hayat devam ediyor" ifadesinde bulundu.
Paylaş  
3
3
2
0

Kıbrıs Postası

Ersin Tatar liderliğindeki Ulusal Birlik Partisi (UBP) heyeti, hükümet kurma çalışmaları kapsamında, CTP ve HP’nin ardından, Demokrat Parti’nin (DP) kapısını çaldı.

UBP ile DP heyetleri arasında gerçekleşen toplantı sonrası, iki parti lideri basın karşısına birlikte çıktı.

İlk sözü DP Genel Başkanı Serdar Denktaş aldı.

DENKTAŞ: “TATAR’IN OMUZLARINDA BÜYÜK BİR YÜK OLACAK”

Denktaş, hükümeti kurma görevini alan Tatar’a ve partisine başarılar dileyerek sözlerine başladı.

Denktaş, “Dörtlü koalisyonun sona ermesiyle birlikte, genel beklenti UBP ile HP’nin koalisyon kurması yönündedir. Sayın Tatar son derece doğal bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığı gibi bütün siyasi partilerle görüşerek, görüşlerini alarak çalışmalarını sürdürecektir. Kendisine başarılar diliyorum. Ülkenin hayrına ne olacaksa, onun olmasını ümit ediyorum” dedi.

Toplantıda ayrıca ülkenin mali durumuna ilişkin de görüş alış-verişi yaptıklarını belirten Denktaş, “Bundan sonra artık sorumluluk UBP’de. Sayın Tatar’ın omuzlarında büyük bir yük olacak, bu yükü kaldırmak için elinden geleni yapacak. Biz de mecliste, sorumlu bir muhalefet anlayışıyla, ülkenin daha ileriye yürüyebilmesi için ne gerekirse yapmaya hazırlanacağız. Bu son 15 gün çok önemli ve değerli. Ne kadar erken bir sonuca ulaşılırsa, o kadar iyi. Tekrar kendisine başarılar diliyorum, UBP’ye başarılar diliyorum. Pazartesi Meclis’te yeniden görüşeceğiz” şeklinde konuştu.

TATAR: “BAŞKA ALTERNATİF YOK”

DP Genel Başkanı Denktaş’ın ardından söz alan UBP Genel Başkanı Ersin Tatar da, DP’li yetkililere teşekkürlerini sunarak başladığı açıklamasında, ülkenin içinde bulunduğu koşulların değerlendirildiğini ifade etti.

Tatar, “Sayın Denktaş uzun zamandır Maliye Bakanıdır. Ekonomiyle ilgili görüş alış-verişinde bulunduk. Günün sonunda memlekette büyük sıkıntılar var. Bir kriz var. Dolayısıyla bir an evvel en azından seçenekler neyse, bir tanesini seçilmesi lazım. Nedir bu seçenekler; sabah CTP ziyaretinde de söyledik; CTP ile bir hükümet kurulması, sayı itibariyle baktığımızda, HP ile bir hükümet kurulması veya bir seçim hükümetiyle belki seçime gidilmesi. Başka alternatif yok” şeklinde konuştu.

“ALGI ÖYLE YARATILMIŞ OLABİLİR AMA HP İLE UZLAŞMA HENÜZ YOK”

UBP’nin bu alternatifleri değerlendirdiğini ve temaslar yaptığını belirten Tatar, “Bizim HP ile herhangi bir uzlaşma durumumuz şuanda yoktur. Bunu açıkça ifade etmek istiyorum. Beklenti öyle oluşmuş, algı öyle yaratılmış olabilir ama kendisinin de bir açıklaması var. Sayın Kudret Özersay da, diğer partiler gibi onlarla da görüştüğümüzü ifade etmiştir. Bundan sonra TDP, ardından da YDP’yi ziyaret edeceğiz. Bu alternatifler üzerinde bilgi alış-verişinde bulunup, önümüzdeki birkaç gün içerisinde yeni bir şeklin ortaya çıkması için girişimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

”ELİNİZİ ÇABUK TUTUN, HAYAT DEVAM EDİYOR”

Tatar’ın konuşmasının ardından iki lider el sıkıştı. El sıkışmasının arından UBP lideri çıkışa yöneldi, bu sırada Denktaş ,”Elinizi çabuk tutun, hayat devam ediyor” ifadesinde bulundu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
2
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

PGM ve Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında eğitim işbirliği anla...
image Polis Genel Müdürlüğü (PGM) ile Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında "Eğitim İşbirliği Anlaşması" imzalandı.
Elcil: "Kıbrıs Cumhuriyeti temelinde bir çözüme ulaşma mücadelesi vermek yeri...
image KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Kıbrıs Türk toplumunun uluslararası siyasi statü kazandığı "Kıbrıs Cumhuriyeti" temelinde bir mücadele vererek, Kıbrıs'ta çözüme ulaşma yerine "maceralar" peşinde koşulduğunu savundu.
'Şafağın askerleri' 45 yıl sonra KKTC'de buluşuyor
image Barış Harekatı'nın kritik çarpışmalarından olan "Doğruyol-Ataktepe" muharebelerinin kahramanları 20 Temmuz kutlamaları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geliyor.