Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mayıs 2019, Çarşamba 16:06
banner

Tatar, UBP-TDP görüşmesi sonrası konuştu: "Herkes haddini bilmeli, ince hesaplar yapmamalı"

Tatar, UBP-TDP görüşmesi sonrası konuştu: Herkes haddini bilmeli, ince hesaplar yapmamalıTDP ile UBP heyetleri arasında gerçekleşen görüşmenin ardından açıklamada bulunan UBP lideri Tatar, "Herkes sorumluluk bilincinde olmalı ve haddini bilmeli" dedi. 'Herkes haddini bilmeli' vurgusunu Kıbrıs Postası'na değerlendiren Tatar, "İnce hesaplar yapılmamalı. Tabi ki bu konular konuşulacak ancak şimdi zamanı değil" dedi.
Paylaş  
3
3
2
0

Kıbrıs Postası

Hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde sırasıyla; CTP, HP ve DP’yi ziyaret eden Ersin Tatar başkanlığındaki UBP’li heyet, bu kez de Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) heyetiyle görüştü.

Görüşme sonrası, iki lider basın mensuplarının karşısına heyetleriyle birlikte çıktı.

ÖZYİĞİT: “KAHVEMİZİ İÇTİK, SOHBETİMİZİ YAPTIK, BAŞARILAR DİLİYORUZ”

İlk sözü alan TDP lideri Cemal Özyiğit, dörtlü koalisyon hükümetinin geçtiğimiz hafta sonlandığını ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, hükümet kurma görevini UBP’ye verdiğini anımsatarak,  uzun süredir adı geçen bir hükümet ismi olduğunu ifade etti.

Özyiğit,  “Bize göre bir an önce hükümet kurulmalı çünkü toplumun kaybedecek zamanı kalmadı. Acil bekleyen öncelikli sorunlar var. Biz içerde UBP’li heyete görüşlerimizi aktardık. Kıbrıs Türk geleneğini yerine getirerek kahvemizi içtik, sohbetimizi yaptık. Kendilerine başarılar diliyoruz. Umarım yeni hükümet bir an önce kurulur” dedi.

TATAR: “OLASI SEÇİM HÜKÜMETİNDE TDP DE BULUNABİLİR”

Özyiğit’in ardından konuşan UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ise TDP heyetine kahve için teşekkür ederek, “Az önce Demokrat Parti’de de söyledim. Demokrasi kültürümüz, birbirimize karşı anlayışımızı görmek çok güzel bir duygu” ifadelerinde bulundu.

Hükümet kurma çalışmalarına ilişkin üç farklı alternatifin bulunduğunu yineleyen Tatar, “Olası seçim hükümetinde TDP de bulunabilir. Seçim hükümeti, hepimizin birlikte çalışacağı bir ortamdır” dedi.

“HERKES SORUMLULUK BİLİNCİNDE OLMALI VE HADDİNİ BİLMELİ”

Herkesin sorumluluk bilincinde ve haddini bilerek sürecin en kısa zamanda sonlanmasına yardımcı olması gerektiğini belirten Tatar, “KKTC için en iyisi neyse, onun olması için birlikte çalışmalıyız” dedi.

‘HADDİNİ BİLMELİ’ VURGUSUNU KIBRIS POSTASI’NA YORUMLADI… “İNCE HESAPLAR YAPILMAMALI”

Öte yandan ‘haddini bilmek’ vurgusuna Kıbrıs Postası aracılığı ile açıklık getiren Tatar, ülkenin zor günlerden geçtiğini, dolayısıyla bu zor günlerde ince hesaplar yapılmaması gerektiğini söyledi. Tatar, “Tabiki bu konular konuşulacak ancak şimdi zamanı değil” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

PGM ve Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında eğitim işbirliği anla...
image Polis Genel Müdürlüğü (PGM) ile Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında "Eğitim İşbirliği Anlaşması" imzalandı.
Elcil: "Kıbrıs Cumhuriyeti temelinde bir çözüme ulaşma mücadelesi vermek yeri...
image KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Kıbrıs Türk toplumunun uluslararası siyasi statü kazandığı "Kıbrıs Cumhuriyeti" temelinde bir mücadele vererek, Kıbrıs'ta çözüme ulaşma yerine "maceralar" peşinde koşulduğunu savundu.
'Şafağın askerleri' 45 yıl sonra KKTC'de buluşuyor
image Barış Harekatı'nın kritik çarpışmalarından olan "Doğruyol-Ataktepe" muharebelerinin kahramanları 20 Temmuz kutlamaları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geliyor.