Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mayıs 2019, Çarşamba 17:13
banner

Tatar, YDP görüşmesi sonrası konuştu: "Yoğunlukla erken seçimi konuştuk, seçim yasasında değişim şart"

Tatar, YDP görüşmesi sonrası konuştu: Yoğunlukla erken seçimi konuştuk, seçim yasasında değişim şartUBP Genel Başkanı Tatar ve beraberindeki heyet YDP'li yetkililerle görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Tatar, "yoğunlukla erken seçim üzerine konuştuklarını, böyle bir durumda da seçim yasasında değişikliğin şart olduğunu" belirtti.
Paylaş  
1
2
1
0

Kıbrıs Postası

UBP Genel Başkanı Tatar ve beraberindeki heyet YDP Genel Merkezi’ndeki görüşmesini tamamladı.

ARIKLI: “ERKEN SEÇİM DURUMUNDA DESTEĞİMİZ TAM”

Görüşme sonrası ilk sözü alan YDP Genel Başkanı Arıklı, hükümet formüllerinin masaya yatırıldığını ve ihtimaller içerisinde bulunan erken seçim konusunda desteklerini belirteceklerini vurguladı.

“Halkın daha fazla beklemeye vaktinin olmadığını” söyleyen Arıklı, herkesin aklında bulunan UBP-HP koalisyonunun da önümüzdeki günlerde netleşeceğini belirterek UBP Genel Başkanı Tatar’a bu süreç içerisinde başarılar diledi.

TATAR: “YOĞUNLUKLA ERKEN SEÇİMİ KONUŞTUK, SEÇİM YASASINDA DEĞİŞİM ŞART”

Arıklı’nın açıklamalarının ardından sözü alan UBP Genel Başkanı Tatar, “YDP’nin Meclis’teki konumundan ötürü bugünkü görüşmede yoğunlukla erken seçim üzerine konuştuklarını” belirterek hükümet konusunda 3 alternatifin hala gündemlerinde olduğunu aktardı.

Söz konusu 3 alternatifin ‘UBP-CTP, UBP-HP koalisyonları ve erken seçim’ olduğunu yineleyen Tatar, erken seçime gidilmesi halinde seçim yasasında kesin bir değişime gidilmesinin önemine vurgu yaptı.

“BİZE VERİLEN SÜRE 15 GÜN, BİR AN EVVEL TABLOYU NETLEŞTİRECEĞİZ”

YDP’deki görüşmenin çok olumlu geçtiğini aktaran Tatar, Cumhurbaşkanı Akıncı’dan hükümet kurma yetkisi aldıklarında verilen sürenin 15 gün olduğunu ve en kısa sürede nihai kararı vereceklerini belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
4
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Şehit Teğmen Caner Gönyeli Tatbikatı 10-13 Haziran'da
image Şehit Teğmen Caner Gönyeli-2019 Arama Kurtarma Tatbikatı, 10-13 Haziran tarihleri arasında yapılacak.
LifecellDigital ve Ram Trading işbirliği protokolü imzaladı
image 'Ev interneti kesintisiz hızı ile uçuruyor' sloganıyla sabit geniş bant piyasasına yeni bir anlayış getiren LifecellDigital, müşterilerine Arçelik TV'ler ile kesintisiz ve kaliteli film izleme keyfini sunmak isteyen R...
KTÖS: "Çocuklarımızın yarışacağı değil, eşit şekilde ulaşabileceği bir kolej ...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), öğrencilerin kolejlere girişi ve kolej müfredatına geçişi için çağdaş ve bilimsel düzenlemelerin hemen hayata geçirilmesini istedi.