Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Mayıs 2019, Perşembe 10:38
banner

Çeler: "Kayıt dışılığın üzerine 'deli cesareti' ile gittik"

Çeler: Kayıt dışılığın üzerine 'deli cesareti' ile gittikÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler, kayıt dışılığın üzerine deli cesaretiyle gittiklerini ve görevden ayrılana kadar denetimlere devam edeceklerini açıkladı.
Paylaş  
3
3
2
0

banner

Kıbrıs Postası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bakanlık dönemi süresince hayata geçirdikleri projeler konusunda basın açıklaması yaptı.

Konuşmasında, kayıt dışılığa dikkat çeken Çeler, kayıt dışılığın üzerine deli cesaretiyle gittiklerini ve görevden ayrılana kadar denetimlere devam edeceklerini vurguladı.

“İŞVERENLER ÇALIŞANLARIN GÖZÜNÜ AÇTIM DİYE BANA KIZGIN”

Hükümetin sona ermesinden sonra yeni hükümet kurulma çalışması yapıldığını kaydeden Zeki Çeler, “Görevi devretmeden önce, neler yaptığımızı açıklamak istedik” dedi.

Vatandaşların gerçek maaş üzerinden sigortası yatırılmıyorsa, bunu Sigortalar Dairesi’ne bildirmesi gerektiğinin altını çizen Çeler, “İşverenler çalışanların gözünü açtım diye bana kızgındır, ama biz görevimizi yapmak zorundaydık” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL SİGORTALAR DAİRESİ’NDE REVİZE EDİLMEYEN İLAÇ LİSTESİNİ BİZ REVİZE ETTİK”

Vatandaşın, Sosyal Sigortalar Dairesi’ne gidip sağlık karnesini uzatmadan, hastanelerden hizmet alabileceği bir uygulamayı hayata geçirdiklerini aktaran Zeki Çeler, “Sosyal Dairesi’nde revize edilmeyen ilaç listesi, bizim dönemimizde revize edildi” şeklinde konuştu.

“KAYIT DIŞILIĞIN ÜZERİNE DELİ CESARETİYLE GİTTİK”

2018 yılında Çalışma Dairesi tarafından yapılan denetimlerde, 450 kayıt dışı işçi tespit edildiğini, inşaat sektörüne yapılan denetimlerde 268 bin TL para cezası kesildiğini belirten Çeler, “Bu ülkede kayıt dışılık, çalışanını hakkı ile yatıranlara karşı da bizim görevimizdir. Usulü ile doğru işçi çalıştıranların haklarını da savunduk. Kayıt dışılığın üzerine deli cesaretiyle gittik. Buradan ayrılana kadar denetimlere devam edeceğiz” dedi.

“İNŞAATLARDAKİ ÇALIŞMA SAATLERİ SINIRLANDIRILDI”

İş sağlığı ve güvenliği konusunda, birçok işyerinin kapatıldığını veya cezaya çarptırıldığını hatırlatan Bakan Çeler, “İnşaatlardaki çalışma saatleri sınırlandırıldı, 7/24 çalışan inşaatlara sınırlandırılma getirildi, Pazar günlerinde inşaatlarda çalışmalar yasaklandı” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
3
 
0
 
4
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Av ve avla ilgili yaban hayatını düzenleme yasa tasarısı komitede görüşüldü
image Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dış ilişkiler Komitesi, UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu başkanlığında, bugün saat 10.00'da toplandı.
Vakıflar: "Kapalı Maraş diye isimlendirilen bölge 500 yıldır vakıflara aittir...
image Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Benter, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin kapalı Maraş kararını desteklediklerini belirterek, "Vakıflar, Kıbrıs'ta takriben 500 yıllık bir kurumdur. Kapalı Maraş diye isimlen...
"Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasa Tasarısı" yeniden komitede
image Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi toplandı. Cumhuriyet Meclis'inde dün komiteye geri gönderilen "Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasa Tasarısı" bugün yeniden görüşülmeye başlandı.