Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Mayıs 2019, Cuma 15:32
banner

UBP-HP görüşmesi tamamlandı: "İki tane kahve içtim, bir yakınlaşma oldu"

UBP-HP görüşmesi tamamlandı: İki tane kahve içtim, bir yakınlaşma olduUBP-HP görüşmesi sonrası kameraların karşısına çıkan iki lider de temel prensiplerin değerlendirildiğini ifade etti. Tatar, iki parti arasındaki yakınlaşmaya da dikkat çekerek, "Kahvemizi de içtik, ben hatta iki kahve içtim. Geçen defa limonata içmiştik, bu kez kahve içtik. Bir yakınlaşma olmuştur" dedi.
Paylaş  
40
39
38
7

Kıbrıs Postası

Hükümet kurma çalışmaları kapsamında ikinci kez Halkın Partisi’nin kapısını çalan Ulusal Birlik Partisi (UBP) heyeti, HP’li heyet ile 2 saate yakın bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası ilk sözü HP Genel Başkanı Kudret Özersay aldı.

Özersay, şöyle konuştu:

ÖZERSAY: “BU KEZ BİZ ANLATAN KONUMDA OLDUK”

“Size daha önceki görüşmenin ertesinde UBP yetkililerinin bize görüşlerini aktardıklarını, bizim de dinleyen konumunda olduğumuzu söylemiştim. 

Bugün yaptığımız görüşmede, biz daha ziyade; anlatan ve görüşlerini paylaşan konumda olduk.

Sayın Tatar ve arkadaşlarına, HP’nin çeşitli konulardaki hassasiyetlerini, düşüncelerini anlatmak ve paylaşmak imkanı bulduk. Kendileri, aktardığımız çerçevede, kendi değerlendirmelerini yapacaklar. Daha önce yine ifade etmiştim; sadece bir partinin değil, her iki partinin de hassasiyetleri var. UBP’nin önümüzdeki süreçte değerlendirmesini yaparak, düşüncelerini bizimle paylaşacağını düşünüyorum. Bu bir süreçtir. Önümüzdeki toplantı veya toplantılarda bu diyalogun ve sürecin bir koalisyon ortaklığına dönüşüp, dönüşmeyeceğinin şekil olacağını düşünüyorum. Bu sürecin olumlu ya da olumsuz çok uzamaması kanaatindeyim.”

TATAR: “PAZAR GÜNÜ YENİDEN BİR ARAYA GELME NOKTASINDAYIZ”

Özersay’ın ardından söz alan UBP Genel Başkanı Tatar ise şöyle konuştu:

“Bugün temel prensipler üzerinde durulmuştur. Özersay ve arkadaşları bizlere bilgiler verdi, biz de iyice dinledik. Sayın Başkanın da dediği gibi sürecin uzamaması için, değerlendirmeyi yapıp, yarın temasa geçip, Pazar günü yeniden bir araya gelme noktasındayız. Önümüzdeki hafta başında da artık görüşmelerin hangi aşamaya geleceğini kamuoyunun bilgisine getirip süreci hızlandırma durumunda olduğumuza karar verdik.”

“İKİ KAHVE İÇTİM”

Tatar, iki parti arasındaki yakınlaşmaya da dikkat çekerek, “Kahvemizi de içtik, ben hatta iki kahve içtim. Geçen defa limonata içmiştik, bu kez kahve içtik. Bir yakınlaşma olmuştur” dedi.

“TEMEL PRESİPLERDE GERİLEME YOK”

“Bana göre hafta başı nihai bir sonuca götürmek işçin elimizi çabuk tutmalıyız” diyen Tatar, “Temel prensiplerde bir ilerleme var mı?” sorusunu, “Gerileme yok” diyerek yanıtladı.

“BU ARKADAŞ İYİ BİR MÜZAKERECİ… AMA BİZİM DE EKİBİMİZ GÜÇLܔ

Tatar, “Bu arkadaş iyi bir müzakereci, bizim de ekibimiz güçlü. Her şey başından konuşulacak. Biz bu süreci ciddiye alıyoruz” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
15
 
0
 
6
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
7
ONAY BEKLEYENLER
0
20 Mayıs 2019, Pazartesi
Turgay         - Lefkosa
Bu hukumet ha kuruldu ha kurulmadi artik birsey farketmez.Komedi be bunlar.Cavusoglu'nun istedigi gibi bir hukumet cok zor kurulur,imkansizda,Kudret'de hayal dunyasinda yasar.

18 Mayıs 2019, Cumartesi
Mustafa Lefkosa         - Lefkosa
Mustafa Girne sozum sana. Tavsiyem Rum tarafina gidip yasan. Sinirlar ap acik.
Turkiye dusmanligini Rum jardeslerinle birlikte Yunan bayraginin altinda istedigin kadar hakaret edebilin gardas.

Ismarlama hukumet diyon. Esas halkin iradesinde UBP birinci, HP ikinci geldiydi. Halk CTPyi supurduydu. Halkimiza hakaret etmeyin artik!

17 Mayıs 2019, Cuma
Javert         - Lefkoşa
Seviyorsan git konuş bence

17 Mayıs 2019, Cuma
        - Limnidi
Mide meselesi

17 Mayıs 2019, Cuma
        - Limnidi
Mide meselesi

17 Mayıs 2019, Cuma
        -

17 Mayıs 2019, Cuma
Hasan         - Girne
HADE HADE NAZ YAPMAYIN ISMARLAMA HUKUMET COKTAN KURULMUSTUR LUTFEN DALGA GECMEYIN ARTIK.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Üstel, KITOB heyetini kabul etti: "Sektörün sorunlarını birlikte çözeceğiz"
image Turizm ve Çevre Bakanı Üstel, Otelciler Birliği heyetini kabul etti. Kabulde konuşan Üstel, sektördeki sorunların çözümünde birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Oğuz: "Sivil toplum örgütlerinin toplumsal barışa katkı koyması önemli"
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, sivil toplum örgütlerinin toplumsal barışa, uzlaşıya ve birlikteliğe katkı koymalarının önemli olduğunu söyledi.
Arıklı: "Bakanlar Kurulu'nun Maraş'la ilgili kararını ayakta alkışlıyoruz"
image Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Bakanlar Kurulu'nun Maraş'la ilgili kararını ayakta alkışladıklarını ve bu kararın ciddiyetle hayata geçmesinin takipçisi olacaklarını kaydetti.