Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Mayıs 2019, Perşembe 07:45
banner

Çiçeği burnunda Bakanlar, Kıbrıs Postası'na konuştu: "Sorunları ortadan kaldırmak için geliyoruz!"

Çiçeği burnunda Bakanlar, Kıbrıs Postası'na konuştu: Sorunları ortadan kaldırmak için geliyoruz!UBP-HP koalisyon hükümetinin çiçeği burnunda bakanları Kıbrıs Postası'na konuştu. Bakanlar, atacakları ilk adımlara ilişkin iddialı bir şekilde “Sorunları ortadan kaldırmak için geliyoruz” yorumunda bulundu.
Paylaş  
2
3
2
0

Kıbrıs Postası - Rahmican Çalışkan

Ulusal Birlik Partisi ve Halkın Partisi koalisyonunun kabinesi, dün hem Cumhurbaşkanı’na hem de Cumhuriyet Meclisi’ne sunularak resmiyete bağlandı.

Çiçeği burnunda bakanlar, atacakları ilk adımları Kıbrıs Postası ile paylaştı.

Çavuşoğlu: "Yeni hükümet sorunları ortadan kaldırmak için geliyor!"

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu Kıbrıs Postası'na konuşarak, yeni hükümetin sorunları ortadan kaldırmak için geldiğinin altını çizdi.

UBP-HP koalisyon hükümetinin Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu Kıbrıs Postası’na konuşarak, “Yeni hükümet sorunları ortadan kaldırmak için geliyor!” ifadelerini kullandı.

Önceki hükümetin 16 aydan beri, halkın beklentilerine cevap veremediğinin altını çizen Çavuşoğlu, “Eski hükümete teşekkür ederim” dedi.

Baybars: “Yarım kalan projelerimi devam ettireceğim"

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Kıbrıs Postası’na konuşarak, "Yarım kalan projelerimi devam ettireceğim" dedi.

UBP-HP koalisyon hükümetinin İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kıbrıs Postası’na konuştu.

Yarım kalan projeleri devam ettireceğine dikkat çeken Baybars, “İlk olarak imar planı, giriş-çıkış denetimleri, kayıt dışılığın önüne geçmek gibi projelere ağırlık vereceğim” dedi.

Öte yandan, Ayşegül Baybars, önceki hükümet ile uyum yakaladıklarını, yeni kabine ile de bu uyumu devam ettireceklerini de sözlerine ekledi.

Pilli: "Güzel bir sağlık sistemi getireceğim"

Sağlık Bakanı Ali Pilli, "Güzel bir sağlık sistemi ve güzel bir sağlık hizmeti getireceğim" ifadelerini kullandı.

UBP-HP koalisyon hükümetinin Sağlık Bakanı Ali Pilli Kıbrıs Postası’na konuşarak, güzel sağlık sistemi ve güzel sağlık hizmeti getireceğine vurgu yaptı.

Sağlık sektörünün içinden geldiğini işaret eden Pilli, topluma sağlık hizmetinin en iyisini vermek için var gücü ile çalışacağını belirtti.

Yeni hükümete hayırlı olsun dileklerini de sözlerine ekleyen Ali Pilli, “Halkım bana güveniyor, halkıma en iyi hizmeti getirmek için çalışacağım” dedi.

Taçoy: "Ekonomideki duraksamaları ortadan kaldıracağım"

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, "İlk olarak ekonomideki duraksamaları ortadan kaldıracağım" dedi.

UBP-HP koalisyon hükümetinin Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy Kıbrıs Postası’na konuşarak, yeni hükümet için hayırlı olsun dilekleri ile söze başladı.

Yapacağı ilk icraatlarını anlatan Taçoy, ilk olarak ekonomideki duraksamaları, sorunları ortadan kaldıracağına dikkat çekti.

Gerçek sektörün gelişmesine ağırlık vereceğinin altını çizen Hasan Taçoy, “Teknolojik gelişmeler hakkında adımlar atacağım” ifadelerini kullandı.

Oğuz: "Çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz"

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, "Çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz" dedi.

Kıbrıs Postası’na konuşan UBP-HP koalisyon hükümetinin Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle tarım ve hayvancılık sektörünün, diğer tüm sektörler gibi zor bir durumda olduğunu hatırlattı. Bakanlık olarak acil ve ileriye yönelik tedbirler alacaklarını açıklayan Oğuz, “Bu yönde çalışmalar yapacağız. Çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz” dedi.

Geçmişten gelen sorunlar olduğunu işaret eden Dursun Oğuz, “Hem geçmişi çözeceğiz, hem de yeni adımlar atmak için çalışmalarımızı yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

Oğuz, “Şartların zor olduğunu biliyoruz, ama çok çalışırsak, tüm tarafların el birliğiyle hareket ederse, bu soruların üstesinden hep beraber geleceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.


İLGİLİ HABERLER

35'inci hükümet

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Devlet Piyangosu çekilişi gerçekleşti
image Spor Dairesi Piyangolar Birimi tarafından gerçekleştirilen 18 Ağustos 2019 Devlet Piyangosu çekilişi bu akşam gerçekleşti.
Başbakan Tatar, Drag yarışı etkinliğine katıldı
image Başbakan Ersin Tatar, gençlerin ülkenin geleceği olduklarını söyledi.
Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 18/08/2019 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.