Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 24 Mayıs 2019, Cuma 11:24
banner

Şahali: "Sayın Tatar ayar vermeye çalışırken, ayarı iyice kaçırıyor"

Şahali: Sayın Tatar ayar vermeye çalışırken, ayarı iyice kaçırıyorCumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Ersin Tatar arasında, yeni hükümetin ilk gününde yaşadığı ‘ayar polemiğine’ değinen Şahali, "Veciz bir sözle ifade etmek istiyorum kendimi, Sayın Tatar ayar konusuna ayar vermeye çalışırken, ayarı iyice kaçırıyor" dedi.
Paylaş  
39
38
38
7

Kıbrıs Postası

Tarım ve Doğal Kaynaklar eski Bakanı Erkut Şahali, Ada TV’de yayınlanan ‘Günaydın Ada’ isimli programa konuk olarak, yeni hükümet sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ŞAHALİ: “CTP’NİN TEMEL HEDEFİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ KAZANMAK”

“Bundan sonraki süreç, gereğinden erken başlayan Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecidir” diyen eski Bakan Erkut Şahali, “Biz, muhtemel rakiplerimizin kimlerle ittifak kuracağını gözetmek durumundayız. Ancak CTP’nin temel hedefi Cumhurbaşkanlığı’nı kazanmak ve müzakere masasının yeniden kurulmasıdır” dedi.

“TC DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU KADAR DESARET GÖSTERMELİ”

“Kimse federasyonu, bizim kafamıza çaktığı, dayatma bir formülmüş gibi göstermeye çalışmasın. Federasyon bir Türk tezidir” diyen Şahali, hükümetin federasyon çözüm modelinin tüketildiği yönünde bir iddiada bulunduğunu belirterek, “Uluslararası arenada hükümetin ne söylediği değil, halkın oylarıyla seçilen liderin ne dediği önemlidir. KKTC sınırları içerisinde hükümet ve cumhurbaşkanının ne dedikleri önemlidir. Ama Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu’nun dediği kadarını diyebilecek cesareti bu yeni hükümet göstermelidir. Nedir bu cümle? Her ne olacaksa yeni fikirler, masaya gelecek, masadan ne çıkıyorsa, hangi yeni fikir üzerinde uzlaşılıyorsa, bunun üzerinden gidilecek” ifadelerinde bulundu. 

“UBP-HP KOALİSYONU, TC’NİN KENDİLERİYLE İLGİLİ NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ ÇOK FAZLA ÖNEMSİYOR”

Ulusal Birlik Partisi ile Halkın Partisi koalisyonunun, Türkiye Cumhuriyeti’nin kendileri ile ilgili ne düşündüğünü çok fazla önemseyen bir tavır içinde olduklarını söyleyen Şahali, “En azından Mevlüt Çavuşoğlu’nun dediğini hükümet protokolüne yazabilmeliler” dedi.

AYAR POLEMİĞİ… “SAYIN TATAR, AYARI İYİCE KAÇIRIYOR”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Ersin Tatar arasında, yeni hükümetin ilk gününde yaşadığı ‘ayar polemiğine’ değinen Şahali, “Veciz bir sözle ifade etmek istiyorum kendimi, Sayın Tatar ayar konusuna ayar vermeye çalışırken, ayarı iyice kaçırıyor. Ayar polemiğiSayınTatar’ın ağzından hızlıca çıkan bir kelime. Tam net ifade ayar vermek değil ama ‘biz farklıyız, Cumhurbaşkanı kendine bu konuda bir çeki düzen vermeli’ şeklinde. Kıbrıs Türk halkı bakıp da ‘Sayın Akıncı’nın bıyığı çok güzel, ona oy verelim’ demedi. Fikirlerine, söylediklerine baktı ve yüzde 60’ın üzerinde oy aldı” ifadelerinde bulundu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
6
 
1
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
7
ONAY BEKLEYENLER
0
24 Mayıs 2019, Cuma
Veli         - Lefkoşa
Sana ne şahali sanane hazir bakanlikda gitmişken senin git biraz hesap kitap ögren hayvanciya çiftciyemarpa fiyati süt fiyati vermeyi ögren batirdin hepsini .naimoğullari sayende ubp düzeltirse bu işi ondan aday olacak .dua et da boğmadi seni yedin milleti

24 Mayıs 2019, Cuma
Dogu ileri         - Lefkoşa
Ziligurti cikarasin şahali daha gonuşun memleketi yediniz zam zam diye ayarinizi halk vereck sizin sandikta gömerek

24 Mayıs 2019, Cuma
Ayhan         - Girne
Mehmet Lefkosa: Halkin anladigi federasyon, iki esit egemlige dayali sulandirilmamis iki kesimlilik, siyasi esitlige ve iki Kurucu Devletin oldugu ve Turkiyenin Garantisinin devam ettigi bir cozum icin secti. Akincinin yaptigi hatalarin basinda iki kesimlilik ortadan kalkiyor. Mulkiyette hepimizi Komisyonlarda birebir mahleme gibi belirsizligin olacagi sureclere celileceyik. Annan planinda bile olmayan sartlari gabul etti. Verdik sonra veren acemice davranan bir Cumhurbaskani. Ama Rum daha ver diyor doymuyor. Akinci neredeysa yalvaracak Ruma gelsin masaya. Bizi istemiyorlar o kadar aciktir. Ama Akinci maalesef gormek duymak isitmel istemiyor!

24 Mayıs 2019, Cuma
Mehmet         - Lefkosa
Sus artik zam zam hukumeti memleketi maf ettiniz daha gonusursunuz. Yeter artik.

24 Mayıs 2019, Cuma
ali         - LEFKOŞA
TAMAM DA SANA NE BUNDAN

24 Mayıs 2019, Cuma
Ferruh         - Lefkoşa
olumsuz emoji verenler başbakanlık önünde iş bekleyenler hahahah

24 Mayıs 2019, Cuma
Mehmet         - Lefkoşa
Sn. Akıncı %60 oy üstünlüğü ile, Federasyon temelinde çözüm bulmak için halk tarafından yetkilendirilmiştir. Halktan başka kimse bunu değiştiremez.

banner
banner
banner
banner
banner

ASELSAN'ın güvenlik sistemleri KKTC'de
image ASELSAN, terörle mücadele, asayiş ve güvenliğe katkı sağlamak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğüne yaklaşık 44 bin kamera ve 9 bin plaka tanıma sistemi teslim etti. Türkiye'de başarıyla görev yapan "Kent Güvenlik Yöneti...
HP Milletvekili Çağatay: "Önemli olan Rum tarafıyla sonuç odaklı görüşmektir"
image HP Milletvekili Çağatay, 50 yıldan fazladır süren görüşmelerde bir ilerleme kaydedilmemesini Rum tarafının hazır olmamasına bağladı.
TC Eğitim Bakanı Selçuk: "KKTC'deki eğitimsel çalışmalar, bilimsel çalışmalar...
image Türkiye Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "KKTC'deki tüm eğitimsel çalışmaların bilimsel ve teknolojik çalışmalar paralelinde olacağı açıktır. KKTC'nin eğitim açısından atacağı olumlu adımlar bizim açımızdan çok değerl...