Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 27 Mayıs 2019, Pazartesi 15:03
banner

Cumhurbaşkanlığı'nda "ilk 'net' ALO" ele alındı

Cumhurbaşkanlığı'nda ilk 'net' ALO ele alındıCep telefonlarındaki son hazırlıklar Cumhurbaşkanlığı'nda ele alındı.
Paylaş  
5
3
4
0

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkanı Doç. Dr. Kadri Bürüncük, ülkede faaliyet gösteren GSM operatörlerinin temsilcileri, Ticaret ve Ekonomi Teknik Komitesi Başkanı Günay Çerkez ile yaptığı toplantıda, cep telefonlarının adanın her iki tarafında kullanılabilmesi için son hazırlıkları gözden geçirdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı ile Rum Lider Anastasiadis’in 2015’te kararlaştırarak kamuoyuna birlikte açıkladıkları cep telefonları konusundaki güven artırıcı önlemin uygulanması konusunda öne sürülen engeller, Rum tarafının geçtiğimiz günlerde Kıbrıs Türk tarafının en başından beri önerdiği modeli benimsediğini teyit eden girişim yapmasıyla aşılmıştı. Buna göre 26 Şubat’ta yaptıkları toplantıda iki liderin de teyit ettikleri çerçevede Kıbrıslı Türk ve Rum GSM operatörleri Avrupa’daki bir merkezle ayrı ayrı anlaşma yapma yoluna gidecekler.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantıda Kıbrıslı Türk GSM operatörlerinin temsilcileri, cep telefonlarının Kıbrıs’ın her iki tarafında kullanılabilmesi için verilen karar uyarınca, İsviçre’de bulunan Comfone şirketiyle önümüzdeki günlerde ayrı ayrı sözleşme imzalayacaklarını Cumhurbaşkanı Akıncı’ya ilettiler. Yakın bir gelecekte cep telefonlarının her iki tarafta da kullanılabilir hale gelebilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı başkanlığındaki toplantıda Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu, Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Meltem Onurkan Samani ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Ömer Gökcekuş da yer aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan: "Yeni KKTC sürüş ehliyeti taslağı şek...
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yaptığı sosyal medya paylaşımında yeni KKTC sürüş ehliyeti taslağının son şekillendiğini duyurdu.
Atakan: "Lefkoşa - Girne yolundaki hız kamerası devrede ve gayet iyi hasılat ...
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan katıldığı TV programında yol projelerini anlattı. Atakan, Lefkoşa - Girne yolundaki hız kamerasının devrede olduğuna ve gayet iyi hasılat yaptığına dikkat çekti.
44 Milyon 360 Bin 900 TL'lik Cumhurbaşkanlığı ve 3 Milyon 323 Bin 400 TL'lik ...
image Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi, Bütçe görüşmelerini tamamladı. 44 Milyon 360 Bin 900 TL'lik Cumhurbaşkanlığı ve 3 Milyon 323 Bin 400 TL'lik Ombudsman bütçesi, oy birliği ile kabul edildi.