Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Haziran 2019, Salı 16:30
banner

CTP'li Vekil Toros, Mali Protokol'ü anımsattı: "Ön protokol var mı?"

CTP'li Vekil Toros, Mali Protokol'ü anımsattı: Ön protokol var mı?CTP Girne Milletvekili Fikri Toros, Meclis'te "Ekonomik ve Mali Protokol" ile ilgili güncel konuşma yaptı. Hükümet yetkililerinden konuya ilişkin açıklama istedi.
Paylaş  
2
2
2
0

Türkiye ile imzalanacak protokol konusunda hükümet yetkililerinden açıklama isteyen CTP Milletvekili Toros, protokolün 3 yıllık bir protokol olduğunu, 2020-2023 yıllarını kapsayacağını, dolayısıyla bugünden 2020’ye kadar 6 ayı kapsayacak bir “ön protokol”ün gündemde olduğunu basından okuduklarını da kaydetti.

Toros böyle bir ön protokol olup olmadığını sorarak konuyla ilgili bilgi istedi. 

Belediyeler reformu konusuna da değinen Toros, bu konudaki plan ve çalışmalar hakkında da bilgi talep etti. 

Fikri Toros, turizm teşviklerinin gözden geçirilmesi konusunda da bilgi istedi. 

Bahsettiği ön protokolde kamu reformu ve özelleştirmeler konusunda herhangi bir madde göremediğini söyleyen Toros, bugüne kadar imzalanan ve bundan sonra imzalanacak protokollerin öngördüğü yapısal dönüşümün KKTC ekonomisinin kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamayı hedeflediğini kaydederek bu konuya önem verilmesi gerektiğini belirtti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
4
 
1
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Üstel, KITOB heyetini kabul etti: "Sektörün sorunlarını birlikte çözeceğiz"
image Turizm ve Çevre Bakanı Üstel, Otelciler Birliği heyetini kabul etti. Kabulde konuşan Üstel, sektördeki sorunların çözümünde birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Oğuz: "Sivil toplum örgütlerinin toplumsal barışa katkı koyması önemli"
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, sivil toplum örgütlerinin toplumsal barışa, uzlaşıya ve birlikteliğe katkı koymalarının önemli olduğunu söyledi.
Arıklı: "Bakanlar Kurulu'nun Maraş'la ilgili kararını ayakta alkışlıyoruz"
image Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Bakanlar Kurulu'nun Maraş'la ilgili kararını ayakta alkışladıklarını ve bu kararın ciddiyetle hayata geçmesinin takipçisi olacaklarını kaydetti.