Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Haziran 2019, Çarşamba 07:45
banner

"Erhürman, Cumhurbaşkanı adayı olursa ikinci tur olmaz ama halk onu bir dönem daha Başbakan istiyor"

Erhürman, Cumhurbaşkanı adayı olursa ikinci tur olmaz ama halk onu bir dönem daha Başbakan istiyorCTP İskele Milletvekili Biray Hamzaoğulları, Tufan Erhürman'ın olası  Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için, "Aday olursa ikinci tur yoktur. Halk Tufan Hocayı daha çok Başbakan görmek istiyor" dedi.
Paylaş  
3
3
3
0

BRT’de katıldığı programda konuşan Hamzaoğulları, CTP’nin Cumhurbaşkanı Adayı belirleme sürecinden bahsederken, öncelikli hedefin Olağan Kurultay olduğunu söyledi.

Biray Hamzaoğulları, kurultay tarihini henüz belirlemediklerini, Eylül ya da Ekim Ayı’nda olabileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için yeni seçilecek parti meclisinin karar vereceğini belirten Hamzaoğulları, kurultayda Genel Başkanlık için tek aday öngördüklerini, Tufan Erhürman’a rakip beklemediklerini söyledi.

“Olağan Genel Kurulumuzu yapacağız ondan sonra da Cumhurbaşkanı Adayımızı açıklayıp yola devam edeceğiz. Kesin adayımız olacaktır” diyen Hamzaoğulları, “En güçlü aday Tufan Erhürman mı?” sorusuna, “ Buna halk karar verecek. Parti Meclisimiz karar verecek. Tufan Hoca’nın aday olma gibi bir niyeti var mı? Emin değilim. Halk Erhürman’ı bir kez daha Başbakan görmek arzusunda olduğu inancındayım. Halkın içinde dolaşırken bunu görüyorum” yanıtı verdi.

Biray Hamzaoğulları, “CTP’nin aday göstermeme gibi bir lüksü yok. İkinci tur olursa sol adaya destek veririz. Ama Tufan Erhürman aday olursa ikinci tur yoktur. Halk Tufan Erhürman’ı daha çok Başbakan görmek istiyor. Duruşu, halkı dinleyişi… Ben öyle görüyorum” diye ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
8
 
0
 
0
 
0
 
6
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

ASELSAN'ın güvenlik sistemleri KKTC'de
image ASELSAN, terörle mücadele, asayiş ve güvenliğe katkı sağlamak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğüne yaklaşık 44 bin kamera ve 9 bin plaka tanıma sistemi teslim etti. Türkiye'de başarıyla görev yapan "Kent Güvenlik Yöneti...
HP Milletvekili Çağatay: "Önemli olan Rum tarafıyla sonuç odaklı görüşmektir"
image HP Milletvekili Çağatay, 50 yıldan fazladır süren görüşmelerde bir ilerleme kaydedilmemesini Rum tarafının hazır olmamasına bağladı.
TC Eğitim Bakanı Selçuk: "KKTC'deki eğitimsel çalışmalar, bilimsel çalışmalar...
image Türkiye Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "KKTC'deki tüm eğitimsel çalışmaların bilimsel ve teknolojik çalışmalar paralelinde olacağı açıktır. KKTC'nin eğitim açısından atacağı olumlu adımlar bizim açımızdan çok değerl...