Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Haziran 2019, Çarşamba 15:46
banner

Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker: "Kıbrıs'ta anlaşma olmamasından üzgünüm"

Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker: Kıbrıs'ta anlaşma olmamasından üzgünümAvrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Kıbrıs Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türk toplumu arasında bir anlaşmayı tamamlamamaktan üzüntü duyduğunu ifade etti.
Paylaş  
4
3
3
0

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Kıbrıs sorununda çözüm olmamasını, AB’nin yürütme organı liderliği makamıyla ilgili ‘üzüntülerinden biri’ olarak niteledi.

Juncker, daha açık şekilde Politico Brussel televizyonuna verdiği mülakatta, Kıbrıs Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türk toplumu arasında bir anlaşmayı tamamlamamaktan üzüntü duyduğunu ifade etti.

Başkan Juncker aynı mülakatta, Birleşik Krallığın Avrupa Birliği’nden çekilmesi anlaşmasının tekrar açılmayacağını, geçen aylar içerisinde Britanya halkını ilgilendiren tek şeyin Avrupa Birliği’yle nasıl anlaşabileceklerini bulmak değil Theresa Mey’i değiştirmek olduğu izlenimi edindiğini söyledi.

Juncker, “Her neyse anlaşma vardır. Biz May ile bir çekilme anlaşması imzaladık. Ki bu Theresa May ve Juncker arasında bir anlaşma değil Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği arasında imzalanan bir anlaşmadır ve bir sonraki Britanya Başbakanı buna saygı göstermelidir. Açıkça söylüyorum, WA’nın içeriği üzerinde yeniden bir görüşme olmayacaktır” şeklinde konuştu.

Trump’la ilgili olarak da Juncker, ABD Başkanı ile iyi bir kişisel ilişkisi olduğunu, ülkenin başkanı olarak saygı görmeyi hak ettiğini, Avrupa tarafından istenmeyen yorumlar yapılmasına katılmamak gerektiğini belirtti.

“Spitzenkandidaten” süresi konusunda da, sürecin lehinde olduğunu, liderlerin başkanı Komisyon’un karanlık bir odasında seçtikleri çağa geri dönmek istemediğini kaydeden Juncker, Avrupa Komisyonu Başkanı seçimlerinde, EPP adayı Manfred Weber yerine geçmesini istediğini kaydetti.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
4
 
0
 
1
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

HAKSEN: "Liyakate dayalı bir sistem içerisinde iyi yönetim kadrolarının kurul...
image Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN), kamu hizmetlerinin iyileştirilmesi için hükümeti göreve çağırarak, Liyakate dayalı bir sistem içerisinde, iyi yönetim kadrolarının kurulması daha fazla ertelenmemesi gerektiğini ...
Başbakan Tatar, Yılmaz ve Volkan'ı kabul etti
image Başbakan Tatar, KTBK Komutanı Tümgeneral Yıldırım ve emekliye ayrılacak olan GKK Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Volkan'ı kabul etti.
Uluçay, İstanbul Başkonsolosluğu görevine atanan Çınar'ı kabul etti
image Meclis Başkanı Uluçay, İstanbul Başkonsolosluğu görevine atanan Çınar ile görüştü.