Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Haziran 2019, Çarşamba 16:03
banner

Sucuoğlu, Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti

Sucuoğlu, Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul ettiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, ülkemizde temaslarda bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.
Paylaş  
3
3
3
0

Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği Genel Başkanı ve Türk Eğitim Sen Başkanı Talip Ceylan başkanlığındaki heyete, birliğin KKTC’de bulunan temsilcisi olan Kıbrıs Türk Memur Sen Başkanı Akın Manga da eşlik etti.

 Kabulde konuşan Genel Başkan Talip Ceylan, Bakan Sucuoğlu’na yeni görevinde başarılar diledi.

Kıbrıs’ta iki ayrı devletin olduğuna vurgu yapan Ceylan, KKTC’nin tanınmasının önündeki engellerin kalkmasının önemine dikkat çekti.  Tüm dünyanın KKTC’yi tanımasını, KKTC’ye yönelik sanat, spor, ticaret ve siyasi alanda yapılan izolasyonların son bulmasını diliyoruz" diyen Ceylan, "Kıbrıs Türklerinin iradesi,  Türkiye’nin, Türk  dünyasının iradesidir” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da konuk heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, şu anda Doğu Akdeniz’de yaşanan sürecin Kıbrıs Türkleri açısından çok önemli olduğuna işaret etti.  Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz’de hidrokarbon ve yeraltı zenginliği açısından ilgi alanı olduğunu anımsatan Sucuoğlu: " 200 savaş gemisinin bulunduğu bir yerdeyiz. Güney komşumuz her zaman olduğu gibi kendini adanın sahibi olarak görüyor. Haklarımızı koruma anlamında Anavatan Türkiye ile birlikte hareket etmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Ulusal Birlik Partisi’nin KKTC’nin garantisi olduğunu söyleyen Sucuoğlu;  iki farklı dil, din ve ırkın olduğu adada artık başka alternatif çözüm önerilerinin masada tartışılması gerektiğini kaydetti. KKTC’nin yalnızca Türkiye tarafından tanınan bir devlet olduğunu ve ekonomik anlamda, gerek hibe gerekse ekonomik anlaşmalar çerçevesinde Anavatandan her zaman destek gördüğünü belirten Sucuoğlu, KKTC’nin dış politikada Türkiye ile birlikte hareket edeceğinden kimsenin kuşkusu olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Kabulün sonunda Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği’ne üye olan Kazakistan, Kırgızistan, Kosova ve Makedonya vb gibi ülkelerin eğitim sendikalarının temsilcileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na çeşitli hediyeler takdim etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
15
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Hasipoğlu: 'Artık Rum tarafının keyfini bekleyecek değiliz. Kapalı maraş'ı aç...
image UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu Kapalı Maraş'ın açılmasında bir dönüm noktasında olunduğunu kaydetti ve “Artık Rum tarafının keyfini bekleyecek değiliz. Kapalı Maraş'ı açma niyetindeyiz" dedi.
Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 17/08/2019 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.
KSP: 'Demokratik, ilerici ve devrimci sanat yapıtlarını yasaklayan zihniyeti ...
image Kıbrıs Sosyalist Partisi, “Halk için sanat düşüncesinden korkarak demokratik, ilerici ve devrimci sanat yapıtlarını yasaklayan zihniyeti kınıyoruz” dedi.