Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Haziran 2019, Pazar 12:05
banner

Kuzey Kıbrıs Turkcell'in "Teknoloji Seminerleri" tamamlandı

Kuzey Kıbrıs Turkcell'in Teknoloji Seminerleri tamamlandıMilli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Kuzey Kıbrıs Turkcell iş birliğinde 3 dönemdir devam eden “Teknoloji Seminerleri” tamamlandı.
Paylaş  
2
3
2
0

Seminerler, 25 okulda 6’ncı sınıf binlerce öğrenciye verildi

Kuzey Kıbrıs Turkcell'den verilen bilgiye göre, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Kuzey Kıbrıs Turkcell iş birliğinde 3 dönemdir devam eden ve 6’ncı sınıflara verilen “Teknoloji Seminerleri” sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 25 okulda gerçekleşen seminerleri binlerce öğrenci ve öğretmenleri dinledi. Seminerler ile öğrencilere faydalı olabilecek, öğretici birçok bilgi aktarılırken teknolojinin geçmişi ile bugününe ve bilgiye erişim konularına değinildi. Öğrencilere teknolojiyi kullanarak hayatlarını kolaylaştıracak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak birçok bilgi anlatılırken bilgi güvenliği ile ilgili dikkat seminerlerde, öğrenciler, yeni teknolojileri deneyimleme fırsatı da buldu. Teknolojinin gelişimi ve dijital değişim sürecini içeren seminerleri öğrencilere Kuzey Kıbrıs Turkcell Şebeke Teknolojileri Planlama Müdürü Muzaffer Meta, Satış Destek Uzmanı Senem Tunçbilek ve Müşteri Deneyimi Yönetimi Uzmanı Deniz Nizam gönüllü olarak aktardı.

Seminerler yeni eğitim öğretim döneminde de devam edecek

‘Teknoloji Seminerleri’nin 4’üncüsünün 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde bu dönemde de devam etmesi bekleniyor.

Güvenli internet kullanımının büyük önem kazandığı günümüzde ‘Teknoloji Seminerleri’ ile öğrencilere yanlış kullanım yapmamaları için faydalı bilgilerle okul hayatları boyunca eğitimlerine katkı sağlayacak eğitici ve öğretici bilgiler aktarılmaya devam edecek.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

KKTC bayrağı yakanların kimlikleri belirlendi
image KKTC bayrağını yakanların kimlikleri belirlendi. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
Hukuk Dairesi bütçesi onaylandı
image Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi'nde Hukuk Dairesi'nin bütçesi görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.
Hayvancılık Dairesi'nden aflatoksin konusunda uyarı
image Hayvancılık Dairesi, hayvan ve insanlarda ciddi rahatsızlıklara yok açabilen, bazı küfler tarafından üretilen aflatoksinle mücadelede, yem ve ham maddelerin depolama yöntemlerine dikkat edilmesi tavsiyesinde bulundu.