Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Haziran 2019, Pazar 12:54
banner

Toprak Ürünleri Kurumu ile Credıtwest Bank arasında protokol imzalandı

Toprak Ürünleri Kurumu ile Credıtwest Bank arasında protokol imzalandıGeçtiğimiz gün çiftçilerin zahire teslimlerinden doğan TÜK ödemelerini Creditwest Bank şubelerinden alması ile ilgili  Creditwest Bank ve Toprak Ürünleri Kurumu(TÜK) arasında protokolü imzalandı.
Paylaş  
3
3
2
0

Bu protokol ile Banka TÜK’e finansman kaynağı sağlamaya başladı. Protokolü TÜK adına Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Bakanlık Müsteşarı Emirali Deveci ve Creditwest Bank adına Genel Müdür Mazher Zaheer imza koydu.

Protokol uyarınca çiftçiler zahire tesliminde TÜK ödemelerini anında Creditwest Bank’ın tüm şubelerinden alma imkanı elde ettiler. TÜK’e teslim edilen zahire bedelinin anında ödenmesinin yanı sıra banka tarafından çiftçilere özel ürün ve hizmetler de sunulmaya başlandı. Konu ile ilgili bilgi veren Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, tarım sektörünün ülke ekonomisinde ve kalkınmasında büyük rolü olduğunu, üretimdeki gelişmenin makro-ekonomik göstergeler üzerinde de etkili olacağını, tarım sektörünün gelişmesi için çeşitli adımların atılması gerektiğini belirtti. Bu adımlardan birisi de tarımın finansmanı olduğunu söyleyen Zaheer, TÜK ile imzalanan protokol ile tarım sektörünün finansmanı için yeni bir modelin oluşturulduğunu ifade etti.

Mazher Zaheer, yaklaşık 5 yıldır tarım sektöründe faaliyet gösteren birçok firma ve ülkede üretim yapan, emeğini ortaya koyan 10.000’in üzerinde çiftçinin yanında yer alarak finansman ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, 25 yıl gibi kurumlar için kısa bir sürede Creditwest Bank’ı Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel bankası haline getiren topluma her konuda destek vermeye devam edeceklerini, bu protokol ile çiftçi ve üreticinin yanında olmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

KKTC bayrağı yakanların kimlikleri belirlendi
image KKTC bayrağını yakanların kimlikleri belirlendi. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
Hukuk Dairesi bütçesi onaylandı
image Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi'nde Hukuk Dairesi'nin bütçesi görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.
Hayvancılık Dairesi'nden aflatoksin konusunda uyarı
image Hayvancılık Dairesi, hayvan ve insanlarda ciddi rahatsızlıklara yok açabilen, bazı küfler tarafından üretilen aflatoksinle mücadelede, yem ve ham maddelerin depolama yöntemlerine dikkat edilmesi tavsiyesinde bulundu.