Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Haziran 2019, Salı 13:06
banner

Bakan Oğuz, eski hükümeti eleştirdi: "Halkı inim inim inlettiniz"

Bakan Oğuz, eski hükümeti eleştirdi: Halkı inim inim inlettinizTarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada eski hükümeti eleştirerek "Halkı inim inim inlettiniz" dedi.
Paylaş  
3
3
2
2

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, “Arpa fiyatını zamanında açıklamadınız. Bu sorun bir haftada çözülebilirdi. Çözmediniz. Zamana oynadınız. Bu ülkede her süt fiyatı belirleneceğinde hayvancı sokağa mı dökülmeli? Bunu mu istiyorsunuz? Niye rahatsız oluyorsunuz? Siz halkı inim inim inlettiniz” ifadelerine yer verdi.

Oğuz, “Fiyatta denge kurduk. Bu ülkenin kaldıracağı fiyat budur. 30 kuruş için bile hesap soruyorlar. Açık konuşuyorum” dedi.

Bakan Oğuz, “Hayvancılar gelse Tarım Bakanlığı’nı bassa, yolları kesse de süte artış versek daha mı iyi olacaktı? Biz, bu kadar iş bilmez değiliz. Bilmezsek de bedelini öderiz. Bu ülkede hayatı ucuzlatmak lazım” dedi.

“Bu ülkede bazı şeyleri uzlaşıyla yapmak durumundayız” diyen Oğuz, “Yapıcı eleştirilere açığım. Gocunmam” şeklinde konuştu.

NAMİ VE ERHÜRMAN YERİNDEN SÖZ ALDI

Yerinden söz alan CTP milletvekili Özdil Nami, Oğuz’un “Zamları halkın üstüne yıktınız” eleştirisi yaptığını belirterek, “Sütteki bu düzenleme,  başka bir sektöre bedel olacak. Hepimiz bu zorlukla cebelleştik. Bütçe dengesi ve pahalılığı engellemek için elimizden geleni yaptık. Elektriğe 8 ay zam yapmadık” dedi.

Tarımla ilgili teşviklere işaret eden Nami, “Teşvik sistemine dokunmayı düşünüyor musunuz? Türkiye’den kaynak gelemezse bir planız var mı?” diye sordu.

OĞUZ

Bakan Oğuz, teşviklendirmede değişim olması gerektiğini ifade ederek, “Bu ülkede iyi veya kötü, beğenirsiniz veya beğenmezsiniz bir düzen kuruldu. Bazı şeylerin değişmesi lazım. Reforma ihtiyaç var. Yapabilir miyiz? Bugün için bilemiyorum” dedi.

Oğuz, ek protokol çalışması olduğunu belirterek ama bu konunun kendisinin alanı olmadığını, Maliye Bakanı’nın cevap vermesinin daha doğru olacağını söyledi.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, yerinden söz alarak, “Reform yapılıp yapılamayacağını bilmiyoruz diye bir çizgide gitmeyin. Reform gerektiğinde hemfikirsek, başlayın. Biz de destek vereceğiz. Reform ihtiyacı varsa ve yapılmazsa, ‘bu hükümet gitsin yenisi geldiğinde yapsın’ dersek, bu halka zaman kaybettirmiş oluruz. Bu bizi ileriye götürmez” şeklinde konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
1
 
0
 
2
 
1
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
18 Haziran 2019, Salı
Hasan         - Girne
Simdi birsey yazacaktim ama gene irkcilik deyceklerdi.Temelle Dursun ormanda yürüyorlar..
Bir ara Temel Dursun’a sesleniyor:
– Dursun ormanın güzelliğine bak.
Dursun:
– Ağaçlardan göremiyorum ki…Tipik UBPlik bir aciklama bakaninki.

18 Haziran 2019, Salı
Ferruh         - Lefkoşa
Eski hükümet derken eski upepe hükümetlerinden bahsedeniniz sanırım , doğrudur dediğiniz !

banner
banner
banner
banner

Tatar: "Bayrağımızı yakanların peşini bırakmayacağız"
image Başbakan Ersin Tatar Güney Kıbrıs'ta ELAM militanlarının KKTC bayrağını yakmalarına tepki gösterdi ve "Kıbrıs Türkü'nün özgürlük ve egemenliğinin simgesi bayrağımızın yakılması kimsenin haddine düşmüş değildir. Hüküme...
Akıncı, faşist Elamcılar tarafından KKTC bayrağı yakılmasını kınadı
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Güney Kıbrıs'ta ırkçı, faşist Elamcılar tarafından KKTC bayrağı yakılmasını kınadı.
Erhürman: "ELAM KKTC bayrağını yakarak iki halk arasında güvensizliği besleme...
image CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ELAM bu kez de KKTC bayrağını yakarak iki halk arasında güvensizliği besleme çabalarına bir yenisini ekledi" dedi.