Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Haziran 2019, Salı 12:14
banner

Çeler: "Bir bakanın döneminde denetimler artar, diğer bakan döneminde azalırsa devletin devamlılığına güven sarsılır"

Çeler: Bir bakanın döneminde denetimler artar, diğer bakan döneminde azalırsa devletin devamlılığına güven sarsılırMeclis Genel Kurulu'nda, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Girne milletvekili Zeki Çeler, "İş Hayatı ve Yabancı İşçiler" üzerine konuştu. Denetimler konusundaki endişelerini dile getiren Çeler, “Bir bakanın döneminde denetimler artar, diğer bakan döneminde de azalırsa devletin devamlılığına güven sarsılır” dedi.
Paylaş  
2
2
1
1

Denetimlerin sürüp sürmediğini soran TDP Milletvekili Çeler, pazar günleri inşaat faaliyetlerinin sürdüğüne dair bilgiler aldıklarını, vatandaşların bundan rahatsızlık duyduğunu söyledi. 

Çeler, “Bir bakanın döneminde denetimler artarsa, diğer bakan döneminde azalırsa devletin devamlılığına güven sarsılır. Biz görevden gittik diye helva döküp kına yakanlar var. Kara listede olan insan kaçakçıları ülkede fink atıyor” şeklinde konuştu.

Burs ve part time iş vaadiyle yabancı uyruklu insanların ülkeye getirildiğini ve sömürüldüğünü ifade eden Çeler, “Bunların önüne geçilmesi için daha hızlı hareket edilmeli” dedi.  Çeler, yurt dışında yayınlanan bununla ilgili bir görseli Bakan Sucuoğlu ile de paylaşacağını belirtti. 

Bu işlerde ciddi komisyonlar da döndüğünü belirten Çeler, “Bunu öğrencilere de yaydılar. Bu öğrencileri ülkeye getirerek ciddi sıkıntılar yaratıyorlar. Türkiye’den tatile gelmiş gibi olan sonra da ülkeye işçi getirenler var. Bu insanlar da, yanlarında getirilenler de yasa dışı” şeklinde konuştu.

Kendi dönemlerinde özel sektör çalışanlarıyla ilgili düzenlemeye işaret eden Çeler, “Özel sektörde sendikalaşanlar daha rahat çalışıyor. Özellikle basın sektörü. Özel ve kamu arasındaki uçurum azaltılmalı. Özel ancak bu şekilde teşvik edilebilir” dedi.

Yurt dışından gelenlerin  ülkedeki kurallara uymadığını da belirten Çeler, “Bakanlık gelecek olan işçileri, başka bir ülke olduğunu anlatmalı, onları bilgilendirmeli” dedi. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
18 Haziran 2019, Salı
        - Lefkosa

banner
banner
banner
banner

Tatar: "Bayrağımızı yakanların peşini bırakmayacağız"
image Başbakan Ersin Tatar Güney Kıbrıs'ta ELAM militanlarının KKTC bayrağını yakmalarına tepki gösterdi ve "Kıbrıs Türkü'nün özgürlük ve egemenliğinin simgesi bayrağımızın yakılması kimsenin haddine düşmüş değildir. Hüküme...
Akıncı, faşist Elamcılar tarafından KKTC bayrağı yakılmasını kınadı
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Güney Kıbrıs'ta ırkçı, faşist Elamcılar tarafından KKTC bayrağı yakılmasını kınadı.
Erhürman: "ELAM KKTC bayrağını yakarak iki halk arasında güvensizliği besleme...
image CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ELAM bu kez de KKTC bayrağını yakarak iki halk arasında güvensizliği besleme çabalarına bir yenisini ekledi" dedi.