Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Haziran 2019, Salı 14:19
banner

Maliye Bakanı Amcaoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği'ni kabul etti: "Kayıt dışı ekonomi" konuşuldu

Maliye Bakanı Amcaoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği'ni kabul etti: Kayıt dışı ekonomi konuşulduMaliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Paylaş  
1
2
1
0

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, bugün Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği heyetini kabulünde, ‘kayıt dışı ekonomi’ masaya yatırıldı.

AMCAOĞLU:

Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’nin bugün en büyük sıkıntılarından birinin de mekânsal adresin elektronik ortamda kayıt altına alınmamış olmasından kaynaklandığını belirten Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Başbakanlık Müsteşarlığı döneminde başlattıkları, e-devlet çalışmalarına da atıfta bulunarak, “mekânsal adres sorunu kökten çözecek. Aynı zamanda e-tüzel kişilik kayıtlarının, Şirketler Mukayyitliği’nde sisteme girmesi, e-gümrük, e-vergi ile alakalı bilgilerin yer alması ve bunun yanında diğer konu başlıklarında da o dataların tamamlanmasının önemi çok büyüktür” diye konuştu.

AMCA:

Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği adına konuşan Başkan Osman Amca da bugün herkesin konuştuğu ‘kayıt dışı ekonomi’nin hem devleti zayıflattığını, hem kendilerini haksız rekabet altında ezdiğini belirterek, bu konuda Maliye Bakanlığı ile birlikte çok ciddi adımlar atmanın artık elzem olduğunu söyledi.

Amca; “biz üyelerimiz için borç para veyahut sıcak para istemek yerine, üyelerimizin gelirlerini artırıcı önlemler alarak, üyelerimizin para kazanıp hem kendi sosyal giderlerini, hem ailelerini geçindirip, hem de devletine vergisini ödeyen huzurlu bir iş dünyası yaratmak istiyoruz” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar'dan Türkiye'nin eski Lefkoşa Büyükelçisi Yavuzalp'in ölümü nedeniyle ta...
image Başbakan Ersin Tatar, Türkiye'nin eski Lefkoşa Büyükelçilerinden Ercüment Yavuzalp'ın ölümü nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi, açıklama yok
image Bakanlar Kurulu toplantısı tamamlandı.
Turkcell Yıldızlı Geceler'de Mustafa Sandal konseri
image Kuzey Kıbrıs Turkcell'liler "Yıldızlı Geceler" kapsamında Mustafa Sandal'ın muhteşem performansına tanıklık edecek