Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Haziran 2019, Perşembe 18:50
banner

Ersan Saner UBP'nin yeni Genel Sekreteri!

Ersan Saner UBP'nin yeni Genel Sekreteri!Taçoy'un UBP Genel Sekreterliği'nden istifa etmesinin ardından, UBP yeni Genel Sekreterini seçti. Oylamayı 75 oyla Ersan Saner kazandı ve UBP'nin genel sekreteri oldu.
Paylaş  
4
5
4
1

Kıbrıs Postası – Rahmican Çalışkan

18.45 - Sandıklar açıldı ve Kutlu Evren'in 36 oyuna karşılık 75 oy alan Ersan Saner UBP'nin yeni Genel Sekreteri oldu!

17.55 - Sandıklar geldi ve Genel Sekreterlik için oylama başladı.

17.45 - Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, konuşmasını yaptı ve resmen istifasını verdi.

17.15 - UBP'liler salondaki yerlerini aldı. UBP Genel Başkanı Ersin Tatar konuşma yaptı. Tatar, konuşmasında "UBP, KKTC'nin ekonomisini düzeltmek için bu ülkenin başına gelmiştir. Bunun için de en önemli bakanlıklardan biri olan Ekonomi ve Enerji Bakanlığı görevine Hasan Taçoy'u getirmiş bulunuyoruz. Kendisine bu zamana kadar Genel Sekreterlik görevindeyken partimize olan katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

16.40 - Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreterlik seçimi başlıyor.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’un UBP Genel Sekreterliği’nden istifa etmesinin ardından, yeni Genel Sekreter yarışı başlıyor.  UBP Parti Meclisi toplanarak Genel Sekreter seçimini yapacak.

Seçim, Lefkoşa Sarayönü’ndeki UBP parti binasında yapılıyor.

Genel Sekreterlik için adaylar Milletvekilleri Ersan Saner ve Kutlu Evren.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
20 Haziran 2019, Perşembe
Hasan         - Girne
Ilginc,Ersin Tatar'ın desteklediği aday Magusali ,Karpazli Hamza Ersan Saner Genel Sekreter seçildi.Magusali Eroğlu'nun desteklediği Girneli Kutlu Evre'ye karşı 76/35 oy alan Saner açık arayla seçildi. Bu Ersin için önemli bir kazanım. Yani bir bakımdan UBP Parti Meclisi Kral öldü yaşasın yeni kral dedi!! Tatar'ın bu zaferinden sonra UBP'de sular durulur mu? Bekleyip göreceğiz.Tabi burda hatirlatalim,eski sekreter Erglu'nun adami Hasan'in sekreterlikten istifa etme niyeti hic yoktu.

banner
banner
banner
banner

KKTC bayrağı yakanların kimlikleri belirlendi
image KKTC bayrağını yakanların kimlikleri belirlendi. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
Hukuk Dairesi bütçesi onaylandı
image Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi'nde Hukuk Dairesi'nin bütçesi görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.
Hayvancılık Dairesi'nden aflatoksin konusunda uyarı
image Hayvancılık Dairesi, hayvan ve insanlarda ciddi rahatsızlıklara yok açabilen, bazı küfler tarafından üretilen aflatoksinle mücadelede, yem ve ham maddelerin depolama yöntemlerine dikkat edilmesi tavsiyesinde bulundu.