Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Haziran 2019, Salı 07:47
banner

'Hastanede yanlış teşhis' krizi büyüyor, 'Cimi' hukuki süreci başlatacağını söyledi...

'Hastanede yanlış teşhis' krizi büyüyor, 'Cimi' hukuki süreci başlatacağını söyledi...Kıbrıs'ın tanınan simalarından, halkın 'Cimi' olarak da bildiği, Hasan Cemoğlu, Lefkoşa Nalbantoğlu'ndaki doktorların umursamazlığı sebebi ile ömür boyu sakat kalabileceğini iddia etti. Hastane ise Cemoğlu’nu yalanladı.
Paylaş  
3
3
3
0

Kıbrıs Postası - Rahmican ÇALIŞKAN

Kıbrıs'ın sevilen ve tanınan insanlarından, 'Cimi' olarak da bilinen, eski futbolcu Hasan Cemoğlu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu'nda çalışan doktorların umursamazlığı sebebi ile ömür boyu sakat kalabileceğini iddia etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Nalbantoğlu Hastanesi Cemoğlu’nu yalanladı. Hastaneden yapılan açıklamada herhangi bir ihmal, umursamazlık ve sakat kalma durumunun söz konusu olmadığının tespit edildiğini öne sürüldü.

“NALBANTOĞLU’NDA SAĞLAM, ANKARA’DA KIRIK VAR DENİLDİ”

Kıbrıs Postası’na konuşan Hasan Cemoğlu, yapılan açıklamanın tamamen tek taraflı olduğunu ve doktorların kendisine “Hiçbir şeyin yok, sağlıklısın” dediğini işaret ederek taburcu edildiğini, söyledi. Ardından artan ağrıları sebebi ile yeniden hastaneye gittiğini ve yine sağlıklısın denildiğini aktaran Cemoğlu, röntgene iyi bakılmadığından şüphelenip raporlarını Ankara’da özel bir hastaneye gönderdiğini ve hastanenin “Kırık var” dediğini kaydetti.

“HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIM”

Hasan Cemoğlu, konunun takipçisi olacağını, gerekli hukuki süreci başlatacağını vurgulayarak, Sağlık Bakanı Ali Pilli’den konuya el atmasını talep etti.

“YAPILAN TETKİKLER İYİ KONTROL EDİLMEDİ”

9 Mayıs’ta geçirdiği kazanın ardından acile kaldırılan Cemoğlu, 8 saatin ardından doktorların “sağlamsın” diyerek taburcu ettiğini ifade etti. Hasan Cemoğlu, taburcu olmasının ardından, 3-5 gün sonra ağrılarının devam etmesi nedeniyle iyi muayene edilmediği, yapılan tetkiklerin iyi kontrol edilmediği yönündeki endişelerinin ardından hastane sonuçlarını Ankara’ya gönderdiğini anlattı.

“NALBANTOĞLU’NDAKİ DOKTORLAR KIRIKLARI GÖREMEDİ”

Ankara’daki doktorun, “Neredeyse her yerin kırık. Nasıl kırıklarını göremediler?” diyerek yanına çağırdığını dile getiren Cemoğlu, Nalbantoğlu’ndaki doktorların kırıkları göremediğini savundu.

“YETKİLİLER TOMOGRAFİ VE RÖNTGEN SONUÇLARINI İNCELEMELİ”

Söz konusu kırıkları hemşirelerin dahi görebileceğini öne süren Hasan Cemoğlu, “Nasıl taburcu edildim bilmiyorum. Ankara’da ameliyat oldum” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı ve hastane yetkililerinin tomografi ve röntgen sonuçlarını incelemesi gerektiğinin altını çizen Cemoğlu, “Neden kırık bir hastayı taburcu ettiniz?” ifadelerini kullandı.

“SAKAT KALABİLİRDİM. SAĞLIĞIMI ÖMÜR BOYU KAYBEDEBİLİRDİM”

Avukatı ile birlikte hukuki süreç başlatacağını belirten Hasan Cemoğlu, Lefkoşa ve Türkiye’den aldığım, ameliyat öncesi ve sonrası raporları olduğuna dikkat çekti. Bir ilaç veya iğne dahi yapılmadığını hatırlatan Cemoğlu, “Sakat kalabilirdim. Sağlığımı ömür boyu kaybedebilirdim” dedi.

HASTANENİN AÇIKLAMASI…

Öte yandan Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, hastanın tedavisini tamamlamak için  polikliniğine başvurmak yerine tekrar  acil servise gittiği ve kazadan günler sonra Türkiye’ye kendi isteği ile gidip tedavisinin devam ettirdiği ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi: “Hasta 12 Mayıs 2019 tarihinde değil 9 Mayıs 2019 tarihinde trafik kazası nedeni ile acil servisimize başvurmuştur. Hayati tehlikesi olmayan hasta ilgili doktorlar ile konsültasyonları  ve tetkikleri (x ray ve bilgisayarlı tomografi) yapıldıktan sonra öneriler verilerek ve poliklinik kontrolüne çağrılarak taburcu edilmiştir.  Hasta poliklinik kontrolüne gelmek yerine 12 Mayıs 2019 tarihinde tekrar acil servise başvurmuştur. Tekrar muayenesi yapılan hastanın yeniden röntgeni çekilmiştir ve ortopedi polikliniğine kontrole çağrılarak acil servisten taburcu edilmiştir.” Basında yer alan iddialar üzerine Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü ve Acil Servis Bölümleri ile  oluşturulan kurul ile yapılan değerlendirmede; hastada acil müdahale gerektiren herhangi bir patoloji saptanmadığı vurgulanan açıklamada, ihmal ve umursamazlık olmadığı, ayrıyeten herhangi bir sakat kalma durumunun olmadığının tespit edildiği vurgulandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

El-Sen: "Yapacağımız grevden hastaneler, okullar ve havalimanı etkilenmeyecek...
image El-Sen, dün duyurduğu 'süresiz grev' uyarısı konusunda halkın mağduriyete uğramayacağı konusunda açıklama yaptı.
Gazimağusa ve Güzelyurt'un bazı bölgeleri 2 saat boyunca elektriksiz
image Gazimağusa'nın bazı bölgelerine 2 saat boyunca elektrik verilemeyecek. Öte yandan Güzelyurt'un bazı bölgelerinde de elektrik kesintisi yaşanacak.
Başbakan Tatar, İstanbul'a gidiyor
image Başbakan Ersin Tatar, İstanbul’da temaslarda bulunacak.