Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Haziran 2019, Salı 13:00
banner

"Üst Kademe Yöneticiliği Yapan Kamu Görevlilerinin Atanması" hakkındaki yasada değişiklik

Üst Kademe Yöneticiliği Yapan Kamu Görevlilerinin Atanması hakkındaki yasada değişiklikMeclisi Genel Kurulu'nda Üst Kademe Yöneticiliği Yapan Kamu Görevlilerinin Atanması Hakkında (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı'nın bugün ele alınması ile ilgili ivedilik tezkeresi onaylandı.
Paylaş  
1
2
1
0

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda ilk olarak Üst Kademe Yöneticiliği Yapan Kamu Görevlilerinin Atanması Hakkında (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı’nın bugün ele alınması ile ilgili ivedilik tezkeresi onaylandı.

Ardından Meclis komitelerinin Meclis tatili sırasında çalışması ve UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün'ün dokunulmazlığının kaldırılması istemini incelemek üzere oluşturulacak özel komitenin 19 Ağustos’ta çalışmalarına başlaması oylanıp kabul edildi.

Bu sırada YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı Genel Kurul’un geç açılmasını eleştirdi.

Daha sonra Üst Kademe Yöneticiliği Yapan Kamu Görevlilerinin Atanması Hakkında (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı hakkındaki komite raporu ilgili komite başkanı Jale Refik Rogers tarafından okundu. Rogers, raporu okumasının ardından bu değişikliğin sadece teknik bir gereklilik olduğuna işaret etti. 

BEROVA

UBP Milletvekili Özdemir Berova, söz alarak, meclis komitelerinin yaz aylarında çalışması için gerekli düzenlemelerin yapılmasının önemine işaret etti ve bu çalışmalar nedeniyle oturumun geç açıldığını kaydetti. 

Arıklı’nın komite çalışmalarına katılmadığını, bu nedenle komitelerin nasıl çalışacağı konusunda bilgi sahibi olmadığını kaydeden Berova, Arıklı’nın şikâyetini de bu duruma bağladı.

Berova, Kamu Görevlilerinin Atanması Hakkında (Değişiklik No:2) Yasa Tasarısı’na olumlu oy vereceklerini kaydetti.

Konuşmanın ardından tasarı önce madde madde, sonra bütünü oylanarak, oybirliğiyle kabul edildi. 

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, bu tasarının hayata geçmesi için çalışan tüm milletvekilleri ve meclis çalışanlarına teşekkür etti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar ile Özersay, Maraş'ta incelemelerde bulundu
image Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay Maraş'ta incelemelerde bulundu.
Denktaş'ın toplumsal mutabakat ziyaretleri TMT Derneği, Genç İşadamları Derne...
image DP Genel Başkanı Serdar Denktaş Toplumsal Mutabakat Ziyaretleri kapsamında bugün Türk Mukavemet Teşkilatı, Genç İşadamları Deneği ve Sanayi Odası ile görüştü.
Tatar'dan Türkiye'nin eski Lefkoşa Büyükelçisi Yavuzalp'in ölümü nedeniyle ta...
image Başbakan Ersin Tatar, Türkiye'nin eski Lefkoşa Büyükelçilerinden Ercüment Yavuzalp'ın ölümü nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.