Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Haziran 2019, Salı 15:20
banner

Zaroğlu: "Özersay'ın hırsları nedeniyle hükümet çift başlı hale geldi"

Zaroğlu: Özersay'ın hırsları nedeniyle hükümet çift başlı hale geldiYDP Milletvekili Bertan Zaroğlu, Meclis Genel Kurulu'nda "Kapalı Maraş'ın Açılma Konusu" hakkında güncel konuşma yaptı. Zaroğlu, Özersay’ın sonraki dönemde Cumhurbaşkanı adayı olacağını iddia ederek “Özersay’ın hırsları nedeniyle hükümet çift başlı hale geldi” dedi.
Paylaş  
6
6
6
3

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Milletvekili Bertan Zaroğlu, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın önümüzdeki dönem cumhurbaşkanı adayı olacağını iddia ederek, Özersay’ın “hırsları” nedeniyle hükümetin çift başlı hale geldiğini savundu.

Maraş açılımının buna örnek olduğunu söyleyen Zaroğlu, hükümetin açıklamaları nedeniyle “ortalığın kalkıp oturduğunu”, Özersay’ın kendini Cumhurbaşkanı’na denk bir siyasi figür olarak göstermeye çalıştığını öne sürdü.

Özersay’ın Kıbrıs sorunu konusunda kendisinden başka kimsenin konuşmasını istemediğini iddia eden Zaroğlu, bunu Özersay’ın cumhurbaşkanı adaylığı düşüncesine bağladı.

Zaroğlu, Özersay’ın bu hareketlerini devlet gelenek ve hiyerarşisine ters düşse bile sürdürdüğünü söyledi.

Maraş’ın açılması mevzusunun önemli bir konu olduğunu söyleyen Zaroğlu bu konuda Özersay’ın gizli bir gündeme sahip olduğunu iddia ederek bunun kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Maraş konusunun KKTC’nin aleyhine dönebilecek potansiyeli olduğunu söyleyen Zaroğlu, Maraş konusundaki açıklamaların sansasyonel olduğunu ve hamaset koktuğunu, aksi olsa bu açıklamaların hem dünyada hem TC’de olumlu yanıt bulabileceğini kaydetti.

Hükümete seslenen Bertan Zaroğlu, böylesi bir önemli bir konuda konsensüs olmadan açıklamalar yapılırsa sonucun şu an olduğu gibi “fiyasko” olacağını dile getirdi.

Zaroğlu bir gazetede çıkan habere referans vererek Maraş’ta daha önce envanter sayımı yapıldığını söyledi.

Maraş’ın açılması gerektiğini dile getiren Zaroğlu Kıbrıs sorununun popülist yaklaşımlarla ele alınamayacağını kaydetti. Zaroğlu hükümeti bundan sonraki süreçte daha dikkatli davranmaya çağırdı.

Zaroğlu’nun konuşması üzerine yerinden söz alan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Maraş konusunun ele alındığı Bakanlar Kurulu toplantısında bulunduğunu, sonrasında yapılan basın toplantısında ya da yayınlarda asla Maraş’ın açılmasından bahsedilmediğini, sadece envanter çalışması yapılacağının söylendiğini kaydetti.

Yapılacak envanterin sadece oradaki mobilya vs.’nin sayımı olmadığını, sahiplik durumu, binaların durumu gibi konularda envanterin çıkarılacağını dile getiren Atakan, esas üzerinde durulması gerekenin, Maraş gibi kayıp bir değerin nasıl ülke ekonomisine entegre edilebileceği olduğunu söyledi.

Atakan, ancak üzüm yemek yerine bağcı dövmek yoluna gidildiğini dile getirdi.

Bunun üzerine Zaroğlu, hükümet kanadından yapılan açıklamalar arasında tutarsızlık olduğunu söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
5
 
0
 
2
 
1
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
26 Haziran 2019, Çarşamba
Hasan         - Girne
Yassa be Firat,adam asker kacagi,vatanina ihanet etmis ama utanmadan konusur.Bu gibilerini askerde Hasan komutan ici su dolu lengere oturdurdu ama buna lenger ufak gelir gazan lazim gazan.

26 Haziran 2019, Çarşamba
Firat         - Lefkosa
Allah askin bu asker kacagini haber yapmayiniz artik.Gitsin ulkesinde askerlik yapsin once.

26 Haziran 2019, Çarşamba
selçuk çelik         - gıbrıs
bu hataylı zırtopozu da meclise sokdunuz ya... töbeler olsun.git olan memleketine ne yapacaksan orda yap. polise yaptıkların video da a zırto.

banner
banner
banner
banner
banner

Tatar'dan Türkiye'nin eski Lefkoşa Büyükelçisi Yavuzalp'in ölümü nedeniyle ta...
image Başbakan Ersin Tatar, Türkiye'nin eski Lefkoşa Büyükelçilerinden Ercüment Yavuzalp'ın ölümü nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi, açıklama yok
image Bakanlar Kurulu toplantısı tamamlandı.
Turkcell Yıldızlı Geceler'de Mustafa Sandal konseri
image Kuzey Kıbrıs Turkcell'liler "Yıldızlı Geceler" kapsamında Mustafa Sandal'ın muhteşem performansına tanıklık edecek