Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Haziran 2019, Salı 15:52
banner

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Çeler, denetimler hakkında bilgi istedi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Çeler, denetimler hakkında bilgi istediÇalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve TDP Milletvekili Zeki Çeler "1 Mayıs'ta Yapılan Denetimlerin Takibi - İşçileri Unutmadık" başlıklı konuşma yaptı. Önceki dönemde Bakanlığı sürekli eleştiri aldığını şimdiki Bakanlık heyetinin ne gibi icraatlar yaptığını öğrenmek istediğini belirtti.
Paylaş  
3
5
3
0

banner

Kendi bakanlığı döneminde 1 Mayıs’ta yapılan denetimlerin çok tartışıldığını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve TDP Milletvekili Çeler, şu anda bakanlığın bu konudaki çalışmalarını öğrenmek istediğini kaydetti.

1 Mayıs’ta çalışanlara ek ödenek verilmesi gerektiğini söyleyen Çeler, bu konuda özel sektör çalışanlarının işverenlere hesap soracak noktada olmadığını bildiğini ancak açık olan işyerlerinin ihbarlar sonucu ilgili dairelere gönderildiğini anlatarak ilgili ödemenin yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi gerektiğini gerekirse uyarı ve cezai müeyyide uygulanması gerektiğini kaydetti.

Çeler, bu konunda denetimlerin en kısa sürede yapılmasını istedi.

Yabancı işçilerle ilgili bakanlığı döneminde yapılan çalışmalara değinen Çeler, ülkede ciddi şekilde insan ticareti yapan kesimler olduğunu dile getirdi.

Zeki Çeler, bunun önüne geçmenin en önemli yollarından birinin uluslararası cemiyetle iş birliği içinde çalışmak olduğunu kaydetti.

Yabancı işçi affıyla ilgili çalışma hakkında bilgi isteyen Çeler, polis denetimlerinde yakalanan ve kaçak işçi olduğu tespit edilen kişilere yapılan muamelenin doğru olmadığını dile getirdi.

Çeler, bu insanlara suçlu muamelesi yapmanın doğru olmadığını belirterek, “bu kişileri kim ülkeye getirdi, bu insanları kim kayıt dışına düşürdü” diye bakılması gerektiğini anlattı.

Zeki Çeler, bakanlığın sosyal medya hesaplarından yabancı dilde de duyurular yapılması gerektiğini dile getirdi. Çeler, insan tacirlerinin kendi bakanlığı döneminde sosyal medya üzerinde şahsına saldırılarda bulunduğunu anlattı.

Çeler insan ticareti yapanlar konusunda gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini vurguladı. Çalışanların haklarını bilmesi gerektiğini söyleyen Çeler bu konuda gereğinin yapılmasını istedi. Çeler, ülkedeki yabancıların çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve denetlenmesi gerektiğini söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
3
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

İçişleri Bakanı Baybars: "Birlikte daha güçlü, daha iyiyiz"
image İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, KKTC ile Türk Dünyası arasında çok derin ve sarsılmaz kültürel bağların olduğuna işaret ederek, "Birlikte daha güçlü, daha iyiyiz" dedi.
Sucuoğlu: "Af, sadece KKTC içerisinde yaşayan ve cezaya düşenleri kapsıyor"
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, affın sadece KKTC içerisinde yaşayan ve cezaya düşenleri kapsadığını belirtti.
Ataoğlu, DP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı
image DP Milletvekili Fikri Ataoğlu, DP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.