Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Haziran 2019, Salı 19:21
banner

Pilli: "Hedefimiz Halka En İyi Sağlık Hizmetini Vermek"

Pilli: Hedefimiz Halka En İyi Sağlık Hizmetini VermekSağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Remzi Gardiyanoğlu ve beraberindeki heyet ile görüştü.
Paylaş  
2
3
3
0

Gardiyanoğlu, ziyaret nedenlerinin yeni dönemde bakanlığın uygulayacağı projelerle ilgili bilgiler almak ve beklentilerini aktarmak olduğunu kaydetti.

Serbest hekimler ve özel hastaneler birliğinin sağlık sistemi içinde yok sayıldığını belirten Gardiyanoğlu, kamu sağlık sisteminin nasıl güçlendirileceği ve ülkemize uygun bir sağlık sisteminin nasıl hayata geçirileceği konusunda fikir birliği olması gerektiğini kaydetti.

Gardiyanoğlu, Genel Sağlık Sigortası’nın hayata geçmesinin önem teşkil ettiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, uzun yıllar sağlıkta hizmet veren biri olarak sağlığı bir bütün olarak gördüğünü, hedeflerinin halka en iyi sağlık hizmeti verilmesi olduğunu söyledi.

Devlet ve özel hastanelerin arasında herhangi bir ayırım yapmasının söz konusu olmadığını belirten Bakan Pilli, kamu ve özel hastanelerin uyum içinde olması için yasalara uygun çalışmalar yapılacağını kaydetti.

Sağlıkta yer alan ilgili paydaşların görüş ve önerilerine her zaman açık olduğunu dile getiren Bakan Pilli, hükümet programında da bulunan Genel Sağlık Sigorta Sisteminin hayata geçmesi için çalışmaları bulunduğunu ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar ile Özersay, Maraş'ta incelemelerde bulundu
image Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay Maraş'ta incelemelerde bulundu.
Denktaş'ın toplumsal mutabakat ziyaretleri TMT Derneği, Genç İşadamları Derne...
image DP Genel Başkanı Serdar Denktaş Toplumsal Mutabakat Ziyaretleri kapsamında bugün Türk Mukavemet Teşkilatı, Genç İşadamları Deneği ve Sanayi Odası ile görüştü.
Tatar'dan Türkiye'nin eski Lefkoşa Büyükelçisi Yavuzalp'in ölümü nedeniyle ta...
image Başbakan Ersin Tatar, Türkiye'nin eski Lefkoşa Büyükelçilerinden Ercüment Yavuzalp'ın ölümü nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.