Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Temmuz 2019, Perşembe 14:11
banner

Pilli: "Kıbrıs Türk Basını, bugünlere gelmemizde büyük katkılar sağlamıştır"

Pilli: Kıbrıs Türk Basını, bugünlere gelmemizde büyük katkılar sağlamıştırSağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, "11 Temmuz Basın Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Paylaş  
3
4
3
0

banner

Sağlık Bakanı Pilli, 11 Temmuz Basın Günü vesilesiyle yayımladığı mesajda, Kıbrıs Türk Basınının bugünlere gelmemizde büyük katkısı olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Pilli’nin Basın Günü mesajı şu şekilde:

“İlk Türkçe gazetemiz olan “Saded ‘in 11 Temmuz 1889’da yayınlanmaya başlamasıyla, Kıbrıs Türk Medyası da bu tarihi olayın önemin i yaşatmak için her yıl 11 Temmuz’u “ Basın Günü” olarak kutlamaya devam etmektedir.

En zor koşullarda gece gündüz demeden hizmet veren, Kıbrıs Türk Halkı’nın haklı mücadelesini, dünyaya yansıtan, geçmişimizi, tarihimizi, komuoyuna duyuran Kıbrıs Türk Basını, bugünlere gelmemizde büyük katkılar sağlamıştır.

Basınımızın gerek sağlık alanındaki gelişmeler , gerekse ülke genelindeki  haberleri yansıtırken özgürce ama sorumluluk bilinci ile görev yapması ,kamuyonu tarafsız olarak bilgilendirmesi, hepimizi daha güzel günlere taşıyacak, kurumlarımıza olan güveni arttıracaktır.

Değerli basın mensuplarının çok sesliliğin takipçisi olarak objektif ve doğru gazetecilik ile kamuoyunu bilgilendirmesi, toplum çıkarına yansıyacak haberler ile halkı yönlendirmesi önem taşımaktadır.

İlkeli gazetecilik geleneğini kendine görev edinen tüm basın mensuplarının haklarının iyileştirildiği ve çalışma koşullarının daha çağdaş düzeye ulaştırılması için yasal düzenlemelerin en kısa sürede hayata geçtiği  günler temenni eder, gündeme taşıdıkları konularla topluma katkı sağlamakta olan, tüm basın çalışanlarımızın  11 Temmuz  Basın Gününü en samimi duygularımla kutlar, başarılarının devamını dilerim.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

TBMM Dışişleri Komisyonu, Dışişleri Bakanı Özersay'ı ağırladı
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır başkanlığında toplanan Dışişleri Komisyonu'nda ağırlandı.
KKTC belediye başkanlarından Barış Pınarı Harekatı'na destek
image Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin davetlisi olarak KKTC'den İstanbul'a gelen belediye başkanları, Barış Pınarı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.
Anketörlere eğitim verilecek
image Hanehalkı İşgücü Anketi'nin alan uygulamasına yönelik hazırlık çalışmaları kapsamında eğitimler verilecek.