Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Temmuz 2019, Perşembe 15:02
banner

Sağlık Bakanı, Kıbrıs Postası'nın haberini doğruladı: "Eksiklerin farkındayız"

Sağlık Bakanı, Kıbrıs Postası'nın haberini doğruladı: Eksiklerin farkındayızKıbrıs Postası'nın "Yaşamevi değil, devletin Düşkünler Ambarı" başlığıyla kamuoyuna duyurduğu Kalkanlı Yaşam Evi'ndeki olaylara ilişkin haberi, Sağlık Bakanı Ali Pilli tarafınca doğrulandı, "Eksiklerin farkındayız" denildi.
Paylaş  
2
3
2
0

banner

Kıbrıs Postası

Kıbrıs Postası gazetesinin “Yaşamevi değil, devletin Düşkünler Ambarı” başlığıyla kamuoyuna duyurduğu Kalkanlı Yaşam Evi’ndeki Hırsızlık, şiddet, taciz, hatta tecavüz girişimlerine ilişkin haber, Sağlık Bakanlığı tarafınca doğrulandı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin imzasını taşıyan Bakanlık açıklamasında, “eksikliklerin farkındayız” denildi.

“ZAMAN KAYBETMEDEN SORUNLARI MASAYA YATIRDIK”

Bakan Pilli, “Çok ciddi yapısal ve kurumsal eksikliklerle devraldığımız Kalkanlı Yaşam Evi’nin tüm sorunlarına hakimiz” diyerek, “Takdir edersiniz ki sağlık alanı çok geniş bir alan göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hiç zaman kaybetmeden bu sorunları masaya yatırdık ve çalışmalarımız devam ediyor. En kısa sürede Kalkanlı Yaşam Evi’ni gerçek işlevini yerine getirebilecek hale dönüştüreceğiz” ifadelerinde bulundu.  

BİZZAT İNCELEDİ… “DÜĞMEYE BASTIK”

Kalkanlı Yaşam Evi’ne bizzat giderek yerinde incelemelerde bulunduğunu ve mevcut bir takım eksiklikler gözlemlediğini ifade eden Bakan Pilli, “Kalkanlı Yaşam Evi’nde yasal düzenleme çalışmaları için düğmeye basmış durumdayız. Bakanlığın görevlendirdiği uzman kişiler tarafından gerekli yasal düzenlemeler hayata geçirilecektir” dedi.

Yasal düzenleme içerisinde Kalkanlı Yaşam Evi’nde görev yapacak kamu sağlık çalışanlarının nitelikleri, hizmet binasının özel koşulları, yaşam alanlarına ilişkin kurallar, bakıma muhtaç hastalara ilişkin özel tedbirler, bireylerin bakım merkezine kabul ve çıkarma işlemleri gibi önem arz eden başlıklar bulunduğuna dikkat çekilen Bakanlık açıklamasına şöyle devam edildi:

“EKSİKLİKLERİN FARKINDAYIZ”

“Kalkanlı Yaşam Evi’nde 1 Hekim, 6’si hemşire, 19 Hasta Bakıcı, 3 Güvenlik görevlisi, 1 Çamaşırhane Görevlisi, 6 Temizlik görevlisi olmak üzere toplam 37 çalışan ve 56 hastaya hizmet verilmektedir. Şunu belirtmek isterim ki, Kalkanlı Yaşam Evi’nde tüm sıkıntı ve eksikliklerin farkındayız. Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız ziyaret ve incelemeler sonucunda için gerekli tüm çalışmaları başlatmış durumdayız. Sağlık Bakanlığı olarak tek hedefimiz halka en iyi hizmeti sağlamaktır. Yaşlılarımız ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız için gereken neyse yapacağımızdan kimse kuşku duymasın.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Av ve avla ilgili yaban hayatını düzenleme yasa tasarısı komitede görüşüldü
image Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dış ilişkiler Komitesi, UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu başkanlığında, bugün saat 10.00'da toplandı.
Vakıflar: "Kapalı Maraş diye isimlendirilen bölge 500 yıldır vakıflara aittir...
image Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Benter, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin kapalı Maraş kararını desteklediklerini belirterek, "Vakıflar, Kıbrıs'ta takriben 500 yıllık bir kurumdur. Kapalı Maraş diye isimlen...
"Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasa Tasarısı" yeniden komitede
image Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi toplandı. Cumhuriyet Meclis'inde dün komiteye geri gönderilen "Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasa Tasarısı" bugün yeniden görüşülmeye başlandı.